13 C
Скопје

Највисоката зграда на светот осветлена со ликот на Марадона

Диего Армандо Марадона денеска беше погребан на приватните гробишта во Буенос Аирес, а во денот кога беше погребот неговиот лик се појави на највисоката зграда на светот, Бурж Калифа во Абу Даби каде „Ел Пибе“ беше обожуван од фановите.

Фудбалскиот волшебник работеше во Обединетите Арапски Емирати како тренер и кралското семејство на ОАЕ одлучи да му оддаде последна почит на оригинален начин.

Ликот на Диего Марадона се појави на Бурж Калифа, највисоката зграда на светот (830 метри).

„Бурж Калифа му оддава почит на легендарниот Диего Марадона. Нека неговата душа почива во мир“, стои на Твитер профилот на највисоката зграда на светот.


Диего Марадона во Обединетите Арапски Емирати тренираше два тима, Фужаирах и Ал Васл.

Марадона погребан покрај неговите родители

Срамно: Го отвориле ковчегот за да се сликаат со телото на Марадона

ВИДЕО: Солзи на „Сан Паоло“, сите фудбалери на Наполи излегоа со дресови со бројот 10

 

Прочитајте и...  ВИДЕО | Георгиевски: Добра анализа после Египет, план, програма и системска работа за да не ни се случи ова што ни се случи на СП

Поврзани вести

Во Москва уапсен екс дански репрезентативец и играч на Ливерпул бидјеќи протестирал против Путин

Слободен печат

Вујовиќ: Македонија мора да најде пикери како Марковски и Јоновски

Слободен печат

Бизарно: Дринквотер се повреди за време на тренинг во – базен

Слободен печат

Навивачите на Фенербахче преку СМС пораки ја плаќаат платата на Озил

Слободен печат

Барселона во огромни проблеми: Долгови од милијарда евра, доцнат платите…

Слободен печат

Сега е ОФИЦИЈАЛНО, Челси му даде отказ на Лампард

Слободен печат

Остави Коментар