Најарогантни хороскопски знаци!

Себеси се сакаат најмногу и си мислат единствено тие се во право. Тие секогаш прават сè за да се задоволат себе, притоа занемарувајќи, дури и газејќи други.

Постојат хороскопски знаци на кои не им е грижа ни за било кого освен за себе, уверени се дека светот постои само поради нив, но судбината секогаш им подготвува удар кој ги спушта на земја!

Овие се 4-те најарогантни хороскопски знаци:

Овен

Овој хороскопски знак е познат по својата упорност. Што и да замислат, тие ќе направат. Ќе го остварат својот план и во ситуација се да „газат преку лешеви. Тие мислат само на себе и на своите лични цели.

Бик

Родените во овој хороскопски знак ќе направат сè да привлечат внимание на своите лични проблеми. Тие веруваат дека она што им се случува на нив е поважно од сè што им се случува на другите. Лесно важат за луѓе на кои можете да се потпрете и за добри пријатели, многумина ги нервираат затоа што не се подготвени на компромис и се стремат само кон своите цели.

Прочитајте и...  Легендарниот Раде Шербеџија се огласи со необична снимка: Прави ручек, сече кромид и наздравува

Лав

Претставниците на знакот Лав познати се по високата самодоверба и навика да претеруваат и да преувеличуваат за сè. Со што и да се занимава Лавот верува дека во тоа е најдобар. Потребно му е внимание од другите и тоа во неограничени количини. Важно му е другите да му кажуваат како им е многу битен. Поради сето тоа, уште како млади стануваат многу арогантни.

Јарец

Овој знак е самобендисан и мисли дека единствено тој е во право секогаш. Ако почне да се сомнева и во своите делувања, одеднаш ќе дојде до заклучок дека за неговите грешки се криви сите други, освен тој.

Прочитај повеќе

Комичар почина од коронавирус: На 70 години требаше да трча со олимпискиот факел!

Слободен печат

Тајландскиот крал се самоизолирал во хотел на Алпите и си направил харем со 20 жени (ФОТО)

Слободен печат

Легендарниот Раде Шербеџија се огласи со необична снимка: Прави ручек, сече кромид и наздравува

Слободен печат

Еве зошто ги поместуваме стрелките на часовникот и кога ќе престанеме тоа да го правиме

Слободен печат

Ова место го посетуваат повеќе од 10 милиони луѓе годишно: Сега е затворено на еден месец (ВИДЕО)

Слободен печат

Шишањето коса во сопствена режија стана хит, еве ги најдобрите совети, а ако нешто „зезнете“ не грижете се – ќе порасне!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ја откажаа венчавката, па раскинаа: Денеска сите се прашуваат дали Бен Афлек и натаму ја сака Џенифер Лопез?

Слободен печат

Досега никој не знаеше како изгледаат: Кејт Мидлтон и принцот Вилијам објавија фотографии од нивните работни соби

Слободен печат

Дејвид Ковердејл во свој стил: Објави песна „Coronavirus blues“, па му испрати „важна“ порака на вирусот! (ВИДЕО)

Слободен печат

Се мислите што да зготвите за ручек? Наша препорака – аргентински ќебапчиња

Слободен печат

Пеце од Суперхикс за анти-коронално расположение (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ладен туш“ за Хари и Меган Маркл: Трамп нема да и го плаќа обезбедувањето при престојот во САД!

Слободен печат