Најарогантни хороскопски знаци!

Себеси се сакаат најмногу и си мислат единствено тие се во право. Тие секогаш прават сè за да се задоволат себе, притоа занемарувајќи, дури и газејќи други.

Постојат хороскопски знаци на кои не им е грижа ни за било кого освен за себе, уверени се дека светот постои само поради нив, но судбината секогаш им подготвува удар кој ги спушта на земја!

Овие се 4-те најарогантни хороскопски знаци:

Овен

Овој хороскопски знак е познат по својата упорност. Што и да замислат, тие ќе направат. Ќе го остварат својот план и во ситуација се да „газат преку лешеви. Тие мислат само на себе и на своите лични цели.

Бик

Родените во овој хороскопски знак ќе направат сè да привлечат внимание на своите лични проблеми. Тие веруваат дека она што им се случува на нив е поважно од сè што им се случува на другите. Лесно важат за луѓе на кои можете да се потпрете и за добри пријатели, многумина ги нервираат затоа што не се подготвени на компромис и се стремат само кон своите цели.

Прочитајте и...  Како настанала Статуата на Давид, ремек-делото на Микеланџело

Лав

Претставниците на знакот Лав познати се по високата самодоверба и навика да претеруваат и да преувеличуваат за сè. Со што и да се занимава Лавот верува дека во тоа е најдобар. Потребно му е внимание од другите и тоа во неограничени количини. Важно му е другите да му кажуваат како им е многу битен. Поради сето тоа, уште како млади стануваат многу арогантни.

Јарец

Овој знак е самобендисан и мисли дека единствено тој е во право секогаш. Ако почне да се сомнева и во своите делувања, одеднаш ќе дојде до заклучок дека за неговите грешки се криви сите други, освен тој.

Прочитај повеќе

Животна приказна на Алберт Ајнштајн: Имал проблеми со дислексија, семејството го сметало за бавен, а учителот тврдел дека од него ништо нема да биде!

Слободен печат

Одржувањето лична хигиена низ вековите: Старите Грци се туширале со црева, на римските аристократи робовите им ги миеле забите

Слободен Печат

Како настанала Статуата на Давид, ремек-делото на Микеланџело

слободен печат

НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ФИЛМ: „Long shot“ е урнебесна комедија која морате да ја погледнете! (ВИДЕО)

Михаило Донев

Обрнете внимание: Пет најчести грешки кога се похува месо

Слободен печат

Сопругот платил да ја убијат, а таа се појавила на сопствениот погреб

Слободен печат

Остави Коментар

12 − два =

Прочитај повеќе

Оскаровецот Хоакин Феникс на дело – Спаси крава и теле од кланица (ВИДЕО)

Слободен печат

Наши миленици: Данте

Слободен печат

Бебе од 10 месеци тежи повеќе од 15 килограми поради тешко нарушување во телото

Слободен печат

Мегзит стапува на сила на 31 март – Што по овој датум го очекува малиот Арчи?

Слободен печат

Оваа комбинација на бои ќе биде апсолутен пролетен хит: Со нив секој стајлинг ќе изгледа скапо и префинето (ФОТО)

слободен печат

Дизајниран познатиот симбол за мир, Мик Џегер со прв самостоен албум и други настани кои ја одбележаа музиката на денешен ден…

Слободен печат