На голема врата го враќа во мода познатиот костим за капење (ФОТО)

Се сеќавате на оној црвен едноделен костим за капење од популарната серија „Чувари на плажата“? Изгледа дека оваа година повторно ќе го гледате на девојките, бидејќи токму пејачката Селена Гомез го врати овој костим за капење на голема врата.

Во времето на прикажување на оваа серија црвениот едноделен костим за капење беше симбол за сексипил. Ништо поинаку не е ниту денес, кога во него неодамна беше фотографирана пејачката Селена Гомез.

Овој костим пред две лета се врати на сцената поради римејкот на серијата, но брзо падна во заборав се до ова лето.

Пејачката во моментот е на одмор во Мексико, каде ужива во летните убавини токму во овој едноделен црвен костим за капење во кој изгледа совршено.

Селена го избра овој модел кој ги следи и актуелните трендови и има тн. деколте на колковите, а станува збор за костимот од брендот „Krahs“, зад кој стои нејзината најдобра пријателка Тереза Мари Мингус.

Инаку, и самата Селана дизајнираше два костими за капење за брендот на својата пријателка, исто така во црвена боја.

Прочитајте и...  Аргентина и Мексико ќе произведат и дистрибутираат вакцина против коронавирусот во Јужна Америка

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат