Tag : чувари

Вести Свет

Чувари од затворот каде се наоѓа полицаецот обвинет за убиство на Џорџ Флојд обвинуваат за расизам

Слободен печат
Осум чувари од затворот во американската сојузна држава Минесота, каде што се наоѓа Дерек Човин, полицаецот кој е обвинет за смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд,...
Ви Препорачуваме Колумни

И ова ќе помине, само вандализмот не

Анета Стојковска
Викендов, за време на забраната за излегување од дома, беше запален летниковец во парк шумата Гази Баба. Пред две недели, исто така во период на...
Магазин Семејство

Што работите и колку работите? Професии кои погубно влијаат на здравјето

Слободен печат
Кога бираме професија веројатно не размислуваме на тоа како таа работа која ќе ја работиме цел живот ќе влијае на нашето здравје. Истражувањето спроведено на...
Здравје Магазин

Овие јатки се најголемите чувари на вашето срце

Слободен печат
Намалете го ризикот од срцеви заболувања со консумирање на јаткасти плодови… Со цел да ги избегнете овие проблеми кои можат да ве чинат живот, би...
Еспресо Мода

На голема врата го враќа во мода познатиот костим за капење (ФОТО)

Слободен печат
Се сеќавате на оној црвен едноделен костим за капење од популарната серија „Чувари на плажата“? Изгледа дека оваа година повторно ќе го гледате на девојките,...
Еспресо Шоу биз

Ја чува плажата на Миконос: Вака познатиот Мич ужива на грчкиот остров со 28 ГОДИНИ ПОМЛАДАТА ИЗБРАНИЧКА!

Слободен печат
Дејвид Хаселхоф или на нас попознат како Мич во Грција ужива со својата трета сопруга, 28 години помладата Хејли Робертс. Актерот кој го засакавме по...