Tag : црвен

Магазин Магазин слајдер Храна

Туршија од црвен кромид на италијански начин: Деликатес во кој ќе уживате оваа зима, а се подготвува суперлесно! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Покрај тоа што има совршен крцкав и киселкаст вкус и естетки делува многу впечатливо, па кога ќе го послужите, ќе биде тоа – вистински празник...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Вал Килмер: Искашлував крв, креветот беше црвен…

Слободен печат
Актерот Вал Килмер (60) се бори со рак на грлото од 2015 година. Поради лошата здравствена состојба, холивудската ѕвезда стана непрепознатлива. Во своите мемоари „Јас...
Вести Скопје

Црвен крст се мобилизира да им помогне на ранливите категории во набавката на производи

Слободен печат
Десет мобилни тимови на Црвениот крст на град Скопје од утре им се на располагање на ранливите категории граѓани кои имаат потреба од помош околу...
Забава Магазин

Бијонсе на гала вечера во црвен, секси фустан (ФОТО)

Слободен печат
Фустанот со шлиц до колкот откри дека Бијонсе не носи гаќички на себе (барем, не оние со класичен облик), а исто така впечатливо беше и...
Еспресо Шоу биз

Џенифер Лопез во прилепен црвен комплет од латекс го запали Инстаграм (ФОТО)

Слободен печат
И додека за повеќето нас празниците значат пејадување со колачи, месо, руска салата и друга храна типична за новогодишните и божиќните празници, Џенифер Лопез ниту...
Вести Регион

Црвен метео аларм во Црна Гора, најавено невреме

Слободен печат
Во централните и јужните делови на Црна Гора денеска е на сила црвен метео-аларм, така што оваа област ќе биде под силно влијание на циклонска...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

КОГА СЕ САКА СЕ МОЖЕ: Хари и Таир од улица се вратиле во живот (ВИДЕО)

Војислав Мојсовски
Загрижувачки е податокот дека бројката на бездомници во Скопје е во постојан пораст, но сепак надеж влева тоа што и покрај бројните проблеми, петнаесетина лица...
Здравје Магазин

Зошто црвениот кромид е, сепак, подобар од белиот?

Слободен печат
Следниот пат кога ќе одите во набавка на кромид на пазар, дајте му предност на црвениот кромид. Двата видови кромид содржат антиоксиданти, но новите студии...
Вести Македонија

Пакети со храна на месечно ниво за социјало ранливи категории граѓани од Куманово преку проектот „Оброк за сите”

МИА Агенција
Пет семејства од Куманово и соседните општини добиваат храна на месечно ниво во рамки на пилот проектот „Оброк за сите” финансиран од Фондот за иновации,...
Еспресо Мода

На голема врата го враќа во мода познатиот костим за капење (ФОТО)

Слободен печат
Се сеќавате на оној црвен едноделен костим за капење од популарната серија „Чувари на плажата“? Изгледа дека оваа година повторно ќе го гледате на девојките,...