МВР со детали за сообраќајката на Рузвелтова во која почина д-р Нешковски

Министерството за внатрешни работи денеска излезе со информации за вчерашната сообраќајка на улица „Франклин Рузвелт“ во Скопје, во која почина 32-годишниот доктор Трајче Нешковски.

Сообраќајката се случила вчера попладне во 16:45 часот меѓу патничко возило „Цитроен“, со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Т.Н. (32) од Гостивар и патничко возило „Опел“, со струмички регистарски ознаки, управувано од Г.К. (34) од село Просениково, Струмичко.

Говор на омраза на социјалните мрежи по повод трагичната смрт на д-р Трајче Нешковски

Т.Н. се здобил со тешки телесни повреди по што бил пренесен на Комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде починал. Со телесни повреди се здобила и Г.К., констатирани во Градската општа болница „8 Септември“.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје и јавен обвинител, по чија наредба телото на починатиот е предадено за обдукција.

Почина поранешниот секретар на СДММ, докторот Трајче Нешковски

Прочитајте и...  Филипче: За продолжениот викенд без групирање, забавите, собиранките оставете ги за некое друго време

Поврзани вести

Судири во Полска по дополнителните ограничувања на правото на абортус

Слободен печат

ВМРО-ДПМНЕ: На денот на ВМРО протестираме со автомобили во Скопје и во Штип

Слободен печат

Со положување цвеќе пред споменикот на Гоце Делчев одбележан 23 Октомври

Слободен печат

Хрватска руши рекорди: Денеска 1.867 новозаболени, починаа седуммина

Слободен печат

МВР поведе постапка за полицаецот кој не реагирал на пријава за насилство во случајот со фемицид во Гостивар

Слободен печат

Соседна Бугарија има 1.595 новозаразени

Слободен печат

Остави Коментар