МВР потврди: Немало подметната бомба во Сити Мол - Слободен печат

МВР потврди: Немало подметната бомба во Сити Мол

МВР официјално ја заврши претрагата во Сити мол. Станувало збор за лажна дојава.

Од полицијата известија дека веќе започнале истрага за лицето кое лажно пријавило подметната бомба.

Претходно денес, токму оваа лажна дојава предизвика хос и паника во главниот град.

Полицијата врши темелен претрес во локалите на Сити Мол

Прочитајте и...  Бабовски: Исплатени субвенциите за одгледувачите на говеда

Прочитај повеќе

Излекуваните од коронавирус да донираат крв, повикуваат здравствените работници

Слободен печат

Зекири: Не смееме да се јавуваме по судии и да бараме услуга

Слободен печат

Основачот на „Амазон“ ќе донира 10 милијарди долари за борба против климатските промени

Слободен печат

ЕДИ РАМА НЕ МОЖЕ ДА ЈА СОКРИЕ РАДОСТА: За Албанија собрани 1,15 милијарди евра

Слободен печат

ЕУ и додели на Албанија 100 милиони евра, Велика Британија милион фунти, а Шведска 5,6 милиони евра

Слободен печат

Николовски: Објавените докази од ПИ Мерките за „Рекет” доказ за вмешаност на власта

Слободен печат

Остави Коментар

четиринаесет − дванаесет =

Прочитај повеќе

ЗАСТРАШУВАЧКИ ПРОЦЕНКИ НА ОН: Половина милион луѓе во Лесото ќе гладуваат поради сушата

Слободен печат

КАМИОН ЛАДИЛНИК со 15 мигранти откриен на бугарска граница, уапсени двајца Грци

Слободен печат

Два авиони за евакуација слетаа во Калифорнија, 14 лица позитивни на коронавирус

Слободен печат

Извештајот на Европската комисија од 2 до 4 март

Слободен печат

Невада гласа за избор на демократски претседателски кандидат

Слободен печат

Во Франција секој ден има по 120 напади со нож или друго ладно оружје

Слободен печат