Му откажа левиот бубрег на Боки 13 - Слободен печат

Му откажа левиот бубрег на Боки 13

Му откажа левиот бубрег на Бојан Јовановски познат како Боки 13, обвинет во аферата „Рекет“, дознава „Слободен печат“. Самиот Јовановски, но и неговиот адвокат од судските власти бараа затворскиот притвор да му биде заменет со домашен, токму поради нарушеното здравје, но тоа барање беше одбиено.

– Секој ден здравствената состојба му е се покомплицирана. Урината му е кафеава. Вчера стражарно беше спроведен на ректоскопија. На 20 овој месец му е закажана колоноскопија за која претходно треба да е на посебен режим. Нема што не му е. Кога лежи желудочната киселина му оди право во белите дробови. Може да умре за 15 минути. Јовановски нема желудник и за тоа има 10 лекарски мислења дека треба да биде хоспитализиран – вели неговиот адвокат Сашо Дуковски.

Прочитај повеќе

Генералниот директор на Би-Би-Си најави заминување од функцијата

Слободен печат

Минатата година црногорската полиција заплени околу 1,9 тони дрога и 6.642 таблети

Слободен печат

Кои се Дедовиќ и Стаматовиќ – ликвидираните црногорски мафијаши во Атина

Слободен печат

Автобусите на ЈСП од утре ќе возат по вообичаениот зимски возен ред

Слободен печат

По дваесет години ќе се обнови авиолинијата Белград-Приштина

Слободен печат

Издвоени 900 милиони евра од ЕУ за земјите погодени од воени конфликти или природни катастрофи

Слободен печат

2 comments

m-r.Slobodan Dimitrovski 14/11/2019 - 07:22 at 07:22

Господ рекол кој и колку пари треба да има ете му ги сега ке ги потроши за лекови и!……………………………………..Живеј го и толку малку што ни останува долично како што живеат преку 80% лугето во државата.

Reply
НЕВЕН ГНЕВЕН 14/11/2019 - 08:02 at 08:02

Чудна работа. Штом некој „дебел“ криминалец затворат, се нешто ќе му се случи со здравјето. Да не има некоја зараза во затворите?

Reply

Остави Коментар

5 × 3 =

Прочитај повеќе

Употребата на пластика ќе стане минато за Кина

Слободен печат

Авганистански преведувач шпионирал во корист на Иран, обвинета и неговата сопруга

Слободен печат

Протест на руските опозиционери против доживотното владеење на Путин

Слободен печат

Изнесена одбраната на Трамп: Бранителите ќе докажуваат дека тој е невин и не треба да се отповика

Слободен печат

Следната деценија поради климатската криза ќе бидат раселени десетици милиони лица

Слободен печат

Адам Шиф: Разузнавачките агенции се под притисок од администрацијата на Трамп

Слободен печат