Бојан Јовановски Archives - Слободен печат

Tag : Бојан Јовановски

Вести Македонија Слајдер

Наскоро на Фејсбук страната на 1ТВ ќе бидат откриени лицата кои стојат зад тивката ликвидација на Боки 13

Слободен печат
Нов статус осамна на Фејсбук страната на некогашната 1ТВ, во кој вели дека во наредните денови ќе ги откријат сите оние кои, стојат позади тивката...
Вести Македонија Слајдер

Одбрaната бара од Апелација укинување на притворот за Боки 13

МИА Агенција
Обвинетиот Бојан Јовановски се наоѓа во притвор шест месеци и е однесен на преглед 60 пати. Тоа е тортура и ја претвора мерката притвор во...
Вести Македонија

Дуковски: Здравствената состојба на Јовановски е далеку од добра

Здравствената состојба на обвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13 е далеку од добра и тој по секоја цена се носи на судење. Ова е изживување....
Вести Македонија

Јовановски: Не сум експериментален глушец

Горан Наумовски
Педесет и пет пати сум носен во болница. Пред малигнитет сум. Јас не сум експериментален глушец. Ве молам судијке да не си играте со мојот...
Вести Македонија Слајдер

Случајот „Рекет“ одложен поради отсуство на адвокатите на Катица Јанева

Горан Наумовски
На денешното рочиште за аферата „Рекет“ не дојдоа двајцата бранители на второобвинетата Катица Јанева. Во судница не дојдоа адвокатите Дељо Кадиев и Ирена Фрчкоска. Двајцата...
Вести Македонија Слајдер

Боки 13: Јас сум политички затвореник

Горан Наумовски
„Информирани сте за моето нарушено здравје. Немаме еднаква можност пред Законот и Уставот. Јас се чувствувам загрозено после давањето на исказот кај обвинителката Вилма Рускоска...
Вести Македонија Слајдер

Боки 13: Среќна ви Нова година, да сте живи и здрави

Слободен печат
Бојан Јовановски, првообвинет во случајот „Рекет“ денеска видно весел им се обрати на новинарите и јавноста кои го пратат овој случај: – Среќна ви Нова...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

ПЕЧАТ 2019: Катица и Боки 13 ја убија надежта на народот за правда преку СЈО

Горан Наумовски
Бурни беа изминатите 12 месеци од 2019 година. Гледана од правен аспект, во оваа година безмалку секој месец имаше по една топ вест во која...
Вести Македонија

Колевска: Кај Боки 13 доаѓаа политичари и ТВ личности

Горан Наумовски
Драгана Колевска порано вработена во домот на Бојан Јовановски на дешното рочиште за случајот „Рекет“ изјави дека работела хонорарно кај Боки 13. Сведокот рече дека...
Вести Македонија

Митровски: Мислам дека Боки 13 бил злоупотребен од Јанева

Почесниот конзул на Латвија во Македонија и сопственик на винаријата „Еземит“, Зоранчо Митровски, сведочеше во процесот „Рекет“. – Во 2017 без повикан во СЈО како...