Tag : Бојан Јовановски

Вести Македонија Слајдер

Објавена снимка од домот на Бојан Јовановски во друштво со Катица Јанева и Радмила Шекеринска?

Слободен печат
Денеска на Јутјуб е објавена видеоснимка на која се гледа како во домашна атмосфера седи Бојан Јованоски-Боки 13 заедно со поранешната специјална обвинителка Катица Јанева...
Вести Македонија

Јовановски поднесува кривични пријави за најмалку 30 лица

Слободен печат
Во Основното јавно обвинителство Скопје денеска Бојан Јовановски – Боки 13, продолжи со поднесувањето на кривични пријави на записник поврзани со предметите „Рекет” и „Меѓународен сојуз”....
Вести Македонија Слајдер

Боки 13 повторно во обвинителството

Горан Наумовски
Бојан Јовановски попознат како Боки 13 кој е осуден на девет години затвор во случајот „Рекет“, денеска повторно е во Јавното обвинителтво каде дава исказ...
Вести Македонија

Јовановски денес ќе продолжи со поднесување кривични пријви

Слободен печат
Бојан Јовановски, кој е осуден во предметот „Рекет”, денеска повторно ќе биде спроведен во Основното јавно обвинителство Скопје за да заврши со поднесувањето кривични пријави...
Вести Македонија Слајдер

По Ременски и Јовановски побара изземање на Рускоска

Слободен печат
Откако претходно тоа го стори Фросина Ременски, изземање на обвинителката Вилма Русковска од случајот „Меѓународен сојуз“ побара и обвинетиот Бојан Јовановски. Ременски поднесе барање до...
Вести Македонија Слајдер

Почнува судењето за „Меѓународен сојуз“, на обвинителна клупа Ременски и Јовановски

Слободен печат
Во Кривичниот суд стартува судењето за „Меѓународен сојуз“, а на обвинителна клупа ќе седнат пратеничката Фросина Ременски и Бојан Јовановски. Овој предмет ќе го судат...
Вести Македонија Слајдер

Јовановски ќе дава нов исказ во Обвинителство

Горан Наумовски
Првоосудениот во аферата „Рекет“, Бојан Јовановски, познат како Боки-13 денеска, на свое барање ќе дава нов исказ во Обвинителството за организиран криминал. Како што дознаваме,...
Вести Македонија

Дуковски: Нема ни „Р“ од рекет, ни „П“ од пари и ниту „В“ од вина

Слободен печат
Бранителот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски, во вечерашното гостување на телевизија Алфа уште еднаш повтори дека не му е јасно зошто доколку обвинителот имал чист...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Пресуда за „Рекет“: Незадоволни и адвокатите и обвинителите

Горан Наумовски
Во јавноста преовладуваат поделени мислења за правичноста на вчерашната пресуда за аферата „Рекет“, во која на првообвинетиот Бојан Јовановски познат како Боки-13 му беа првостепено...
Вести Македонија

Давидовиќ: „Рекет“ служи за добивање политички поени во предизборието, пресуди кои не се базираат на докази (ВИДЕО)

Слободен печат
Случајот „Рекет“ ќе служи и почнува да служи за добивање на политички поени во предизборието. Судијката вчера се обиде да каже дека со оваа пресуда...