„Мрш од тука“: Демонстрант во Софија истури вода на жена, таа му возврати со стапот (ВИДЕО)

При пренос на телевизијата Нова од демонстрациите во Софија, Бугарија еден од демонстрантите истури вода врз жена, по што таа го удри нејзиниот стап за одење.

Жената коментираше дека не се согласува со непријатностите предизвикани од протестите. За тоа време и приоѓа маж кој и вели: „Мрш од тука!“ по што истура чаша вода на неа, а таа му возвраќа со удар со нејзиниот стап за одење.

Продължават блокадите на ключови кръстовища в София

Конфликт при блокадата на "Орлов мост". Повече четете на: https://bit.ly/30ZdlOC

Publiée par Новините на NOVA sur Jeudi 30 juillet 2020

Демонстрациите веќе со недели се одржуваат во Софија, а демонстрантите бараат оставка од бугарската влада и државниот јавен обвинител.

Антивладини протести во Бугарија: Демонстрантите го блокираа сообраќајот во Софија, ќе постават и шатори

Прочитајте и...  Нови 18 случаи на Ковид-19 во Кичево, оздравеле пет лица

Прочитај повеќе

Кинеските лекари предупредуваат: Се заканува нов вирус посмртоносен од Ковид-19

Слободен печат

Хоспитализирана 77-годишна жителка на Делчево заразена со Ковид-19

МИА Агенција

Пендаровски до петок ќе го додели мандатот за нова Влада

МИА Агенција

Повеќето од половината Балканци кои работат во Германија се стручна работна сила

Слободен печат

Претседателот на Филипините: Ќе волонтирам за тестирање на руската вакцина против коронавирус

Слободен печат

Коалиција СЕГА: Младите – приоритет денес за подобро утре

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Истражување: Оптимизмот во поглед на иднината и задоволството од животот се повисоки од загриженоста за КОВИД-19, најмладите најпесимистични

МИА Агенција

Град Скопје ја продолжува кампањата за бесплатно собирање на отпад од берба

МИА Агенција

Анкета: Секој втор Австриец сака работна недела од 30 часа

Слободен печат

Николовски и Заев се откажаа од средствата за патни трошоци

Слободен печат

Специјализирани корпи за отпад од заштитна опрема се поставуваат на повеќе локации низ државата

МИА Агенција

Најголем процент од новозаболените и смртните случаи имаат коморбидитети или се над 60 години

МИА Агенција