• софија

Изов повика 23 фудбалерки за натпреварот против Бугарија во Софија

Женската македонска фудбалска А репрезентација на 5 декември во Софија ќе го одигра натпреварот од четвртото коло во Лига на нации против домашната Бугарија. Селекторот на нашите најдобри фудбалерки Кирил Изов за мечот против нашиот источен сосед ги повика следните фудбалерки: Голмани: Магдалена Лекоска (Љуботен), Ведрана Комненова (Скопје). Одбрана: Ана Милчевска (Самгрело, Грузија), Сара Коларовска …

Изов повика 23 фудбалерки за натпреварот против Бугарија во Софија Read More »