Монтана генералка за „пандевци“ пред Лига Европа

facebook.com/fkakademijapandev/

Академија Пандев во закажаниот термин ќе тестира против бугарскиот второлигаш Монтана, а влезот за сите љубители на фудбалот ќе биде слободен.

На претходните контролни средби струмичкиот прволигаш загуби од албанската Теута Дач (1:4) и Славија Софија (2:3), а ремизираше со романскиот Клинчени (1:1), а славеше против бугарските Берое (2:0) и Локомотив Пловдив (1:0). Дуелот при 0:0 со Витоша Бистрица не го доживеа својот крај поради лошите временски услови.

Овој дуел ќе биде и „генералка“ пред двомечот на „пандевци“ во првото квалификациско коло на Лига Европа против босанскиот тим на Зрињски.

Потсетување дека првиот меч меѓу македонскиот претставник и екипата од Босна и Херцеговина ќе се одигра на 11 јули на Националната арена „Тодор Проески“ – Скопје од 19.00 часот, а реваншот е на 18 јули во истиот термин на теренот на противникот.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот