Tag : академија пандев

Спорт Фудбал

Таневски останува тренер на „Пандевци“

Слободен печат
Александар Таневски и во наредната сезона ќе го предводи тимот на Академија Пандев. Тој на почетокот од пролетниот дел од сезоната седна на клупата на...
Спорт Фудбал

Дориев: Има доста интерес, но нема уште конкретно!

Играчот на прволигашкиот фудбалски клуб Академија Пандев, Љупче Дориев зборуваше за својот актуелен статус и досегашните игри сезонава. „Пандевци“ имаа добар почеток во шампионатот, но...
Спорт Фудбал

Пандевци и фудбалерите на Борец се тестираа на коронавирус

Слободен печат
Екипите на Академија Пандев и на Борец пред почетокот на враќањето на тренинзите, денеска се тестираа на ковид-19. Во организација на Синдикатот на фудбалери на...
Спорт Фудбал

УЕФА ги изненади екипите со 70 милиони евра, ќе се опарат и македонските клубови

Слободен печат
Европската фудбалска федерација предвреме ослободи 70 милиони евра наменети за екипите како компензација за учество на нивните фудбалери во репрезентативните активности во квалификациите за Европското...
Спорт Фудбал

Работнички подобар од „Пандевци“ и излезе од опасната зона

Слободен печат
Фудбалерите на Работнички на домашен терен со 1:0 ја совладаа Академија Пандев во воведниот натпревар од 22. коло во Првата македонска лига. Голот вреден три...
Спорт Фудбал

Познати полуфиналните двојки од Купот на Македонија, „Пандевци“ против Брегалница

Слободен печат
Бранителот на трофејот од Купот на Македонија, екипата на Академија Пандев во полуфиналето ќе игра против екипата на Брегалница. Во второто полуфинале ќе се сретнат...
Спорт Фудбал

Шкендија го елиминираше Работнички, познати сите полуфиналисти во Купот

Слободен печат
Денеска се одиграа реванш натпреварите од фудбалскиот Куп на Македонија и се дознаа сите четири патници во наредната фаза, тие се Академија Пандев, Шкендија, Струга...
Спорт Фудбал

Убедлив триумф на Шкендија за минус осум од лидерот Вардар

Слободен печат
Екипата на Шкендија оствари убедлив триумф од 4:1 против „лавовите“ и повторно има едноцифрена негатива во однос на лидерот Вардар. Тетовчани го искористија киксот на...
Спорт Фудбал

„Пандевци“ загубија, но среќни се што македонскиот фудбал „доби“ ВАР!

Слободен Печат
ФК Академија Пандев ја продолжува негативната серија на резултати во домашниот шампионат, загуби изминатиот викенд во Скопје од Македонија ЃП. Струмичкиот клуб не беше задоволен...
Спорт Фудбал

Смешен момент на натпреварот Македонија ЃП-Академија Пандев! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во рамките од 20. коло во Првата македонска фудбалска лига, составот на Македонија ЃП со 1:0 триумфираше над Академија Пандев. Стрелец на единствениот гол...