• академија пандев

„Пандевци“ газат во шампионатот, бодови за Струга ТЛ, Ренова и Работнички

Денеска се одиграа пет од шест најавени средби од шестото коло во Првата македонска лига, најубедлив беше составот на Академија Пандев кој со 4:1 триумфираше над Македонија ЃП. Иако ѓорчепетровци уште од првата минута со погодокот на Воша, „пандевци“ направија целосен пресврт со два гола во првото и второто полувреме. Двапати во листата на стрелците …

„Пандевци“ газат во шампионатот, бодови за Струга ТЛ, Ренова и Работнички Read More »