Моќна партија на Ленард против Спарси! (ВИДЕО)

Доцна синоќа беа одиграни три натпревари во најсилната лига на светот, Клиперси на домашен терен славеа победа над Сан Антонио со резултат 103:97, најмногу благодарение на одличната партија на Кавај Ленард.

Екипата од Лос Анџелес подобро го отвори мечот, но Спарси пред крајот на првата четвртина имаа предност и истата ја решија со 24:23 во своја корист.

Повеќе неизвесно беше во втората четвртина, а на пауза домаќините заминаа со позитива од 50:48.

Клиперси во третата четвртина доаѓаат до нешто повисока предност, а во последната кога имаа и +13, веќе се најавуваше победникот.

Прв стрелец за ЛА Клиперс беше Ленард кој забележа „дабл-дабл“ учинок од 38 поени и 12 скокови. За Спарси кои го претрпеа првиот пораз сезонава доминираше ДеМар ДеРозан со 29 поени.

Прочитајте и...  Кипарската Докса го промовираше Шишковски

НБА, резултати:

Атланта Хокс-Мајами Хит 97:106
Њу Орлеанс Пеликанс-Денвер Нагетс 122:107
Лос Анџелес Клиперс-Сан Антонио Спарс 103:97

Прочитај повеќе

Реал Мадрид сигурно чекори кон титулата (ВИДЕО)

Слободен печат

Нова смрт на спортските борилишта: Почина млад руски хокеар на тренинг

Слободен печат

Неверојатна исповед на Нани: Немавме што да јадеме, стомакот ми вриштеше од глад

Слободен печат

Балканците доминираат во НБА: Дончиќ најдобар плејмејкер, Јокиќ најдобар центар

Слободен печат

Федерер откри зашто не се пензионира во 2009 година

Слободен печат

Лигата на Европа е Куп на лузерите (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вимблдон ќе им исплати парични награди на тенисерите иако турнирот е откажан

Слободен печат

Двајца фудбалери на Македонија ЃП позитивни на корона, четворица во изолација

Слободен печат

Ред Бул дефинитивно ја затвори вратата за Себастијан Фетел

Слободен печат

Надал си постави нова цел, 25 грен слем титули

Слободен печат

Стартот на Бундеслигата е закажан за септември

Слободен печат

Шкендија ја темпира формата со пет пријателски натпревари

Слободен печат