2 C
Скопје

Tag : сан антонио спарс

Кошарка Спорт

ВИДЕО: Неверојатниот Јокиќ ги сруши „шумските волци“

Слободен печат
Токму Јокиќ го предводеше Денвер до третиот триумф сезонава со 35 поени, 15 поени и шест асистенции, а одлична партија прикажаа и Вил Бартон со...
Спорт Фудбал

ВИДЕО:Беки Хемон испиша историја, стана првата жена која водеше НБА екипа

Слободен печат
ЛА Лејкерс со 121:107 го совлада Сан Антонио спарс, а натпреварот ќе биде запишан во историјата поради две причини. Првата е Леброн Џејмс кој на...
Останатo Спорт

Сакал да го ограби домот на позната старлета, но по грешка „спасувал жива“ глава во куќата на НБА ѕвезда

Слободен печат
Кошаркарот на Сан Антонио, Демар Дерозан бил мета на напад на провалник минатиот месец и тоа по грешка, потврди самиот кошаркар за магазинот „ТМЗ“. Инцидентот...
Кошарка Спорт

Крај на една ера: Спарси после 22 години без плеј-оф!

Слободен печат
Дојде крај на најдолгата низа на учество на една екипа во доигрувањето во историјата на ова натпреварување. Сан Антонио Спарс предводен од тренерот Грег Попович...
Кошарка Спорт

Лејкерс по една деценија се најдобри во Западната конференција (ВИДЕО)

Слободен печат
Лос Анџелес лејкерс плејофот ќе го започне како најдобар тим во Западната конференција. Тоа беше извесно и поодамна, но конечно во Дизни Ворлд конечно го...
Кошарка Спорт

Грег Попович повторно дели лекции против расизмот во САД

Слободен печат
Грег Попович веќе неколку пати излезе во јавноста зборувајќи против расизмот во САД како и против полициската бруталност. Тренерот на Сан Антонио сега истото го...
Кошарка Спорт

Неверојатно, по 26 години откриено е дека е наместен историскиот НБА натпревар (ВИДЕО)

Слободен печат
Во сезоната 1993/94 во НБА лигата се водеше една од најнезивесните битки за титулата најдобар стрелец. Младиот центар на Орландо меџик, Шекил О`Нил, водеше во...
Кошарка Спорт

Дончиќ се врати во свој стил, Далас подобар во тексашкото дерби (ВИДЕО)

Слободен печат
Лука Дончиќ повторно се врати во игра, откако ги пропушти последните четири натпревари за Далас, поради повреда на десниот глужд. Словенецот му помогна на тимот...
Кошарка Спорт

НБА: Џејмс ги враќа Лејкерси на шампионските патеки! (ВИДЕО)

Слободен печат
За Лос Анџелес Лејкерс ова беше 15. победа оваа сезона и има досега само два порази, додека Сан Антонио го запиша дури 12. пораз во...
Кошарка Спорт

Моќна партија на Ленард против Спарси! (ВИДЕО)

Слободен печат
Доцна синоќа беа одиграни три натпревари во најсилната лига на светот, Клиперси на домашен терен славеа победа над Сан Антонио со резултат 103:97, најмногу благодарение...