• сан антонио спарс

Грег Попович за историја, стана тренер со највеќе победи во НБА лигата

Сан Антонио спарс со 104:102 ја совлада Јута џез, а тренерот на „мамузите“ Грег Попович влезе во историјата на НБА лигата. Ова беше 1.336 победа на Попович во тренерската кариера и го помина Дон Нелсон кој остана на 1.335 победи во регуларниот од сезоните во НБА лигата. 1,336.. Gregg Popovich stands alone! pic.twitter.com/R134kESQGS — NBA …

Грег Попович за историја, стана тренер со највеќе победи во НБА лигата Read More »