Мојсовски во УБ за Вевчанскиот карневал (ВИДЕО)

За тоа како и каде започна дефилето и дали е вистина дека се дружеле и сликале најголемите политички противници како и кои маски кои оставија најголем впечаток погледнете во разговорот со новинарот Војислав Мојсовски.

Како се погоди времето во Вевчани и како вевчанци ги прифатија новинарските екипи?

После вчерашната спектакуларна ноќ во Вевчани која што ја приредија Влатко Лозаноски, Eye Cue, Brass Brothers и Dj Todoroff, денеска преку стотина маски и илјадници гости од Македонија и од странство дојдоа на традиционалниот Вевчански карневал.

За тоа како и каде започна дефилето и дали е вистина дека се дружеле и сликале најголемите политички противници како и кои маски кои оставија најголем впечаток погледнете во разговорот со новинарот Војислав Мојсовски во Утрински брифинг.

Прочитајте и...  Британската Влада ќе субвенционира посети на ресторани

Прочитај повеќе

Русија следната година ќе започне со тестирање на вакцината против коронавирусот на деца

Слободен печат

Апасиев од Левица гласаше воздржано за дневниот ред на конститутивната седница

Весна Тодоровска

Почна конститутивната седница, Со 115 гласови „ЗА“, Шахпаска избрана за претседател на Верификационата комисија на Собранието (ФОТО)

Весна Тодоровска

Трамп со закана за државните агенции: Ако не вработувате Американци ќе бидете отпуштени

Слободен печат

Пад на невработеноста во Шпанија за прв пат од февруари

Слободен печат

Брнабиќ: Јас сум еден од двајцата кандидати за премиер на Србија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Доктор Коровешовска: Охридските журки ќе ни се удрат од глава за две недели кога ќе врие заразени од Ковид 19

Мирослава Бурнс

Силен земјотрес ја погоди југоисточна Турција

Слободен печат

Непријатно искуство: На Муцунски не му дозволиле да го внесе тротинетот во Собранието

Слободен печат

Мицотакис направи мали промени во грчката влада

Слободен печат

Од утре дожд и намалување на температурата

Слободен печат

НСГРИТГ најави протест – покачувањето на струјата е поради недомаќинското работење

Слободен печат