Мојсовски во УБ за Вевчанскиот карневал (ВИДЕО) - Слободен печат

Мојсовски во УБ за Вевчанскиот карневал (ВИДЕО)

За тоа како и каде започна дефилето и дали е вистина дека се дружеле и сликале најголемите политички противници како и кои маски кои оставија најголем впечаток погледнете во разговорот со новинарот Војислав Мојсовски.

Како се погоди времето во Вевчани и како вевчанци ги прифатија новинарските екипи?

После вчерашната спектакуларна ноќ во Вевчани која што ја приредија Влатко Лозаноски, Eye Cue, Brass Brothers и Dj Todoroff, денеска преку стотина маски и илјадници гости од Македонија и од странство дојдоа на традиционалниот Вевчански карневал.

За тоа како и каде започна дефилето и дали е вистина дека се дружеле и сликале најголемите политички противници како и кои маски кои оставија најголем впечаток погледнете во разговорот со новинарот Војислав Мојсовски во Утрински брифинг.

Прочитај повеќе

Студенти иноватори на скејтборд за деца со посебни потреби: Не сакаме да заминеме од земјата

Слободен печат

Командир Симоновски во Скопски агол: Несовесните граѓани и покрај апелите не ги чистат своите оџаци

Слободен печат

Јованчевски: Во три дена на едно место- музика, книжевност, филм, театар

Слободен печат

Хакирани грчките владини сајтови

Слободен печат

Поради миграцијата Украина од 2001 година загубила 11 милиони жители

Слободен печат

Попоски: Во недела дестабилизирање на времето

Слободен печат

Остави Коментар

eleven + nine =

Прочитај повеќе

Минусни температури ширум земјава, во Берово измерени минус 11 степени

Слободен печат

Пратениците ќе расправаат за Законот за заштита и спречување од дискриминација

Слободен печат

Трамп ќе го објави долгоочекуваниот мировниот план за Блискиот Исток 

Слободен печат

Тет-а-тет средба на Пендаровски и Шарл Мишел

Слободен печат

Северна Македонија 30. членка на НАТО пред изборите во април

Слободен печат

Кина гради огромен стационар за болни од корона вирусот

Слободен печат