Модриќ не ја дава „десетката“, кој број ќе носи Азар?

Белгискиот репрезентативец Азар во четвртокот беше промовиран како нов играч на „кралскиот“ клуб, а Челзи од овој трансфер доби 100 милиони евра.

На промоцијата на „Бернабеу“ изјави дека не е загрижен што не ја добил „десетката“ од најдобриот фудбалер на светот, Модриќ. Само еден број е слободен за Азар, тоа е бројот 16.

– Зборував со Модриќ преку Ковачиќ (поранешен соиграч во Челзи, позајмен токму од Реал). Се пошегувавме и го прашав да ми ја даде „десетката“, но ме одби. Морам да најдам друг број – рече Азар.

Се претпоставува дека Азар ќе ја има „седумката“ на грбот, број кој што моментно го има Мариано Диаз.

Прочитајте и...  КФСМ има резервен план доколку се појават проблеми со коронавирусот во мак баскетот

Исто така нема ништо против капитенот на Реал, Серхио Рамос и натаму да биде како прва опција за изведувач на пеналите.

– Постои само една ѕвезда, а тоа е тимот. Нов сум, ќе се обидам што побрзо да се адаптирам, а Рамос добро изведува пенали. Мислам дека нема ниту да прашам за шутирање на пенал – додаде Белгиецот.

Прочитај повеќе

Мурињо на пенали го елиминира „ученикот“ Лампард од Лига купот

Слободен печат

Динамо Киев, Олимпијакос и Ференцварош ќе играат во ЛШ

Слободен печат

Војдан Стојановски и Данкерк го доживеаја и вториот пораз во францускиот шампионат

Слободен печат

Ролан Гарос: Циципас со пресврт во второто коло

Слободен печат

Сопственикот на Далас, Кјубан го спаси од улица пропаднатиот НБА играч

Слободен печат

Металург ќе игра во ракометната Лига на Европа

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дортмунд ги одби милионите од Јунајтед за Санчо

Слободен печат

Алкантара позитивен на коронавирус

Слободен печат

Тони Надал: За Федерер секогаш имавме план, против Новак не знавме што да очекуваме

Слободен печат

Иако загуби од Ѓоковиќ, Имер го има поенот на турнирот (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар повторно не игра ЛШ, одложен натпреварот и против Пик Сегед

Слободен печат

КФСМ има резервен план доколку се појават проблеми со коронавирусот во мак баскетот

Зоран Спасоски