Мода за жените после 40: Како да изгледате префинето, модерно и отмено, но целосно пристојно! (ФОТО)

По 40-та година секоја жена многу добро знае што и стои навистина добро. Така барем изгледа според Инстаграм профилите на оние жени кои уживаат во комбинирањето на облека. Ви претставуваме одлични идеи за жените над 40, слободно искористете ги!

1. Сако

View this post on Instagram

CHECK it out!

A post shared by Grece Ghanem (@greceghanem) on

2. Чевли со висока потпетица

3. Црна миди сукња

4. Темни пантолони или фармерки

5. Фустан со тенки прерамки

View this post on Instagram

A New York Minute @deveauxnewyork

A post shared by Grece Ghanem (@greceghanem) on

6. Разиграна торбичка

7. Големи обетки

8. Впечатлив топ

https://www.instagram.com/venswifestyle/?utm_source=ig_embed

Прочитајте и...  Ким се пофали со новата бања, а фановите ја исмеаја - Ти се расфрлаш додека луѓето умираат! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Јована Јоксимовиќ се повлекува од тв-екраните… (ФОТО)

Васко Спасоски

Ефтин и безбеден лек против шеќерната болест е новото оружје против коронавирусот? (ФОТО)

Васко Спасоски

Нова војна помеѓу Џорџ Клуни и Бред Пит: Се скарале поради колешка, причината е бизарна! (ФОТО)

Васко Спасоски

Направете сами: Цветни миризби во Вашиот дом

Слободен печат

Раперот Раста може да лежи во затвор од 3 до 12 години поради оваа фотографија! (ФОТО)

Васко Спасоски

Патики, платформи, потпетици… Како обувките го менуваат изгледот на вашиот ЗАДНИК?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Како во старите добри времиња: Анџелина Џоли, Бред Пит и децата во шопинг! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како да се организирате за на патување? Список на предмети што ви требаат за на одмор

Слободен Печат

Ви испраќа топли поздрави: Лила Филиповска е првата наша јавна личност која замина на море! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Избегнете труење: Кое месо колку време може да стои во фрижидер и замрзнувач?

Слободен печат

Накова демантира дека има коронавирус и дека била уаспена поради непочитување на мерките! (ФОТО)

Васко Спасоски

Поранешниот готвач на принцезата Дајана откри кое ѝ било омилено јадње

Слободен печат