Милески призна вина, Јанева рече дека ниту тронка не е виновна – Слободен печат
ВестиВи ПрепорачувамеМакедонија

Милески призна вина, Јанева рече дека ниту тронка не е виновна

Второобвинетата Јанева рече дека разбрала за што е обвинета и рече дека ни тронка не се чуствува за виновна.

Боки 13 рече дека го разбира обвинението за кој е обвинет и нагласи дека не се чувствува виновен за двете кривични дела.

Второобвинетата Јанева рече дека разбрала за што е обвинета и рече дека ниту тронка не се чуствува за виновна.

Третообвинетиот Милески пак рече дека се чуствува виновен и признанието го дава доброволно.

За Милевски постапката ќе се води одделно.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close