Меси со десна нога постигнува само евроголови (ВИДЕО)

Фудбалерите на Барселона во пријателски натпревар со 3:1 го совладаа локалниот ривал Џирона, а натпреварот го одбележа Лионел Меси.

Аргентинецот кој настапи од првата минута беше двоен стрелец за Барселона која поведе во 21. минута преку Фелипе Кутињо.

Најубавиот момент од натпреварот се случи во финишот од првиот дел кога Меси покажа дека знае да дава голови и со десна нога, овој пат тоа беше еврогол.

На стартот од второто полувреме, Џирона преку Саиз намали на 2:1 за Аргентинецот во 51. минута да го постави конечниот резултат.

Прочитајте и...  Преговорите во завршна фаза: Бејл в петок ќе отпатува за Лондон!

Син на НБА легенда ќе игра во АБА лигата

Нови проблеми за Меси, ќе го пропушти „Ел Класико“?!

Бејл доаѓа во Скопје: Ќе дебитира за Тотенхем против Шкендија

Шампионката на УС Опен се откажа од Ролан Гарос

Кој е човекот кој ги собори рекордите на легендарниот Бубка: Почна да скока на три години, а за малку ќе ја оставеше атлетиката поради бејзбол (ФОТО)

Нов пресврт на Мајами за водство од 2:0 во победи (ВИДЕО)

Базел и Милан сигурни во квалификациите за ЛЕ, крај за Динамо Москва

„Војната“ со Меси и слабите резултати предвреме ќе го избркаат Бартомеу од Барселна

Легендарниот Бубка веќе не е најголем „скокач“, светски рекорд на Дуплантис

Дрита го елиминира Силекс и од Лигата на Европа

Дебакл на шампионката на Австралија Опен, на Мастерсот во Рим не освои ниту еден гем