Манекенката Софија Ричи ја прекина врската со поранешното момче на Кортни Кардашијан!

Манекенката Софија Ричи, ќерка на познатиот музичар Лајонел Ричи и Скот Дисик, поранешното момче на познатата ријалити ѕвезда Кортни Кардашијан, ја прекинаа својата 3-годишна врска, пренесува E!News.

View this post on Instagram

ello govna

A post shared by Scott Disick (@letthelordbewithyou) on

„Тие раскинаа, но Софија се уште е во контакт со Скот“, изјавил извор близок на парот.

„Немаше никаква караница помеѓу нив. Софија едноставни сака да прави свои работи, додека Скот се грижи за неговото здравје. Таа смета дека на Скот му се случуваат многу работи во моментов и дека е најдобро тој да се фокусира на себе. Таа само се грижи за него и мисли дека за доброто на двајцата доколку тие се разделат. Таа веќе се пресели од кај Скот и често е со нејзиното семејство“, додал изворот.

View this post on Instagram

What more can a guy ask for. THREE’S COMPANY

A post shared by Scott Disick (@letthelordbewithyou) on

Но, ова не е прв пат парот да прекине. Како што вели изворот „многу е веројатно тие повторно да се смират“.

Веста за прекинувањето на парот доаѓа само еден ден откако Скот го прослави својот 37-ми роденден со семејството Кардашијан.

Прочитајте и...  И, што е, на крајот на краиштата, феминизaм? Феминизмот е синоним на зборот еднаквост

Прочитај повеќе

Мора да го подготвите за вашите најблиски: Домашен леб со билки!

Васко Спасоски

Антониа Гиговска: Спокојот на Пелистер ме подготвува за нови музички дела

Слободен печат

Дознајте зошто не треба да ги фрлите семките од лимон!

Васко Спасоски

Познатата терапевтка советува: Во овој случај подобро е да го сокриете неверството!

Слободен печат

Џеј Ло со храбра спортска комбинација максимално ги истакна своите облини! (ФОТО)

Слободен Печат

Сакаше да поразговара со принцот Чарлс, но се возбуди и се струполи на земја – Принцот не стигна ниту да му подаде рака (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Убавата бисексуална Афроамериканка е новата „Batwoman“

Слободен печат

Една од најчудните туристички атракции во светот: Ѕирнете во „Катедралата на отпадот“ (ФОТО)

Слободен печат

Фасцинантна приказна украсена со долгогодишно прераскажување: Кралот Умберто и неговиот одамна изгубен „двојник“

Слободен печат

Кралски правила кои не смее да ги прекрши ниту кралицата Елизабета

Слободен печат

Најсочното колаче чија арома ќе го намами целото семејство: Одличен десерт за летно уживање! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ја враќа вашата кожа децении наназад: Маска за лице која е посилна од ботокс! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат