22 C
Скопје

Макрон ќе излезе од карантин: нема веќе симптоми

Францускиот претседател Емануел Макрон веќе не покажува симптоми на ковид-19, соопшти денеска Елисејската палата.

Макрон сега може да го заврши неговиот карантин откако седум дена беше во самоизолација во претседателската резиденција.

Францускиот претседател минатата недела беше позитивен на тест за коронавирусот.

Поврзани вести

Коронавирус: Европа ги прави првите чекори кон нормалност

Слободен печат

Вархељ: Опција е да се раздвојат Албанија и Македонија од преговорите за ЕУ ако нема решение со Бугарија

Слободен печат

Чешкиот претседател го повтори ставот од пред две години: Признавањето на Косово е грешка

Слободен печат

Фармацевтските компании го критикуваат Бајден за поддршката за укинување на патентот за вакцини

Слободен печат

Хрватска планира да забрани работа во недела

Слободен печат

Ковид хорор пострашен од Индија: Премиерот на Непал моли за помош

Слободен печат

Остави Коментар