4 C
Скопје

Макрон ќе излезе од карантин: нема веќе симптоми

Францускиот претседател Емануел Макрон веќе не покажува симптоми на ковид-19, соопшти денеска Елисејската палата.

Макрон сега може да го заврши неговиот карантин откако седум дена беше во самоизолација во претседателската резиденција.

Францускиот претседател минатата недела беше позитивен на тест за коронавирусот.

Прочитајте и...  Дневен пресек на ковид-19 во Македонија: Нови 725 случаи од 3.342 теста, починаа 13 лица

Поврзани вести

Албанец е избран од НАСА да биде жител на планетата Марс: Има и бординг билет

И.И.

Земјотрес ја погоди Босна и Херцеговина

Слободен печат

Саудиските документи осначени како строго доверлива тајна покажуваат дека атентаторите на Кашоги користеле компанија запленета од саудискиот престолонаследник

И.И.

ЕУ воведува санкции за Москва по пресудите за Навални: Процесот ќе заврши следната недела

Слободен печат

Села: Некој посилен од Заев и од Мијалков нареди негово појавување во Обвинителството

Слободен печат

Соопштение на штедачите во Еуростандард банка: Дел од оштетените велат дека јажето околу врат е единствен излез од овој грабеж

Слободен печат

Остави Коментар