Мајката на Пино објави комуникација од осомничената Ангела и нејзиниот син

Мајката на убиениот Пино, Маја Трпковска, не запира и упорно, преку социјалните мрежи, испраќа апели за правда за убиениот син.

Таа на Фејсбук објави комуникација за која тврди дека е меѓу осомничената девојка Ангела, која во моментов се наоѓа во притвор, и нејзиниот син Пино.

Во комуникацијата, за која мајката тврди дека Ангела прва ја почнала, Пино ја прашува од каде се знаат и зошто ја интересира девојката каде живее Пино.

Осомничениот за убиството Али Фуркан е во бегство. Судот на него му изрече мерка притвор во отсуство.

Прочитајте и...  Во Франција коронавирусот зема замав- над 4 илјади заразени во еден ден

Прочитај повеќе

Османи – Шуица: Проширувањето на ЕУ треба да продолжи паралелно со дискусиите за иднината на Унијата

Слободен печат

Општина Кисела Вода: Советниците на ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија седницата наменета за ребалансот на буџетот

Слободен печат

Азербејџан се закани со уништување на ерменските ракетни системи Ѕ-300

Слободен печат

Бислимоски: Доколку компаниите се подготвени да работат со загуба, ние за 24 часа ќе ја промениме одлуката за цената на струјата

Слободен печат

Како во филм: Жена се породила во такси пред велешката болница

Слободен печат

Стопанската комора за туризам ќе се произнесе за мерките откако ќе го добие текстот од Владата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Шахпаска: Не е целосно исполнет капацитетот во градинките, 47 деца и 14 вработени се во изолација

Слободен печат

Директна поддршка за над 283 000 граѓани со четвртиот пакет мерки, најави Шахпаска

Слободен печат

Геогриевски: Набавуваме таблет за учениците и компјутери на наставниците за успешен почеток на онлајн наставата 

Слободен печат

Војната меѓу Азербејџан и Ерменија продолжува: Над сто жртви на двете страни

Слободен печат

Османи: Ќе ги интензивираме контактите со Бугарија за да се изнајде решение за несогласувањата

Слободен печат

Помпео: Ерменија и Азербејџан да го запрат насилството

Слободен печат