Мајката на Пино објави комуникација од осомничената Ангела и нејзиниот син - Слободен печат

Мајката на Пино објави комуникација од осомничената Ангела и нејзиниот син

Мајката на убиениот Пино, Маја Трпковска, не запира и упорно, преку социјалните мрежи, испраќа апели за правда за убиениот син.

Таа на Фејсбук објави комуникација за која тврди дека е меѓу осомничената девојка Ангела, која во моментов се наоѓа во притвор, и нејзиниот син Пино.

Во комуникацијата, за која мајката тврди дека Ангела прва ја почнала, Пино ја прашува од каде се знаат и зошто ја интересира девојката каде живее Пино.

Осомничениот за убиството Али Фуркан е во бегство. Судот на него му изрече мерка притвор во отсуство.

Прочитајте и...  Распуштеното Собрание и датата за предвремени избори во фокус на американските медиуми

Прочитај повеќе

Шахин: До крајот на месецот ќе биде потпишан Мировниот договор помеѓу талибанците и САД

Слободен печат

Најпрометниот европски аеродром „Хотроу“ се соочува со потешкотии

Слободен печат

Белгија нема да ги екстрадира европратениците Пуџдемон и Комин во Шпанија

Слободен печат

Излекуваните од коронавирус да донираат крв, повикуваат здравствените работници

Слободен печат

Зекири: Не смееме да се јавуваме по судии и да бараме услуга

Слободен печат

Основачот на „Амазон“ ќе донира 10 милијарди долари за борба против климатските промени

Слободен печат

Остави Коментар

5 + пет =

Прочитај повеќе

ЕДИ РАМА НЕ МОЖЕ ДА ЈА СОКРИЕ РАДОСТА: За Албанија собрани 1,15 милијарди евра

Слободен печат

ЕУ и додели на Албанија 100 милиони евра, Велика Британија милион фунти, а Шведска 5,6 милиони евра

Слободен печат

Николовски: Објавените докази од ПИ Мерките за „Рекет” доказ за вмешаност на власта

Слободен печат

ЗАСТРАШУВАЧКИ ПРОЦЕНКИ НА ОН: Половина милион луѓе во Лесото ќе гладуваат поради сушата

Слободен печат

КАМИОН ЛАДИЛНИК со 15 мигранти откриен на бугарска граница, уапсени двајца Грци

Слободен печат

Два авиони за евакуација слетаа во Калифорнија, 14 лица позитивни на коронавирус

Слободен печат