10 C
Скопје

Tag : Пино

Вести Македонија Слајдер

Мајката на Пино: Ангела ќе излезе од затвор, ќе оформи семејство, Пино ништо од тоа нема да види, никогаш

Слободен печат
Ангела сега има 22 години. По завршувањето на затворската казна, таа на 40 години ќе излезе од затвор и ќе си го продолжи животот како...
Вести Македонија Слајдер

Ангела Ѓорѓиевска осудена на 19 години затвор за убиството на Пино

Горан Наумовски
Скопјанката Ангела Ѓорѓиевска денеска од Кривичниот суд е осудена на 19 години затвор за нејзина вмешаност во убиството на 26-годишниот Пинета Секондо – Пино. Според...
Вести Македонија Слајдер

Обвинет троен убиец повикан за сведок во случајот „Пино”

Горан Наумовски
Али Фуркан пред две години имаше фирма „Травел сити рент-а-кар”. Фирмата е отворена во 2015 година. Тој ја отвори бидејќи неговата тогашна девојка Софија работеше...
Вести Македонија Слајдер

Сведок тврди: Ангела била спремна да направи сè , па и убиство

Горан Наумовски
Со Пино се имам запознаено сосема случајно. Почнавме да се дружиме бидејќи имавме заедничка тема, тоа беше темата автомобилизам. За неговите авантури не сум знаел,...
Слајдер Хроника

Сведок: Пино ја искористувал Ангела за секс

Горан Наумовски
Братучетката на Пино Секондо денеска сведочеше во Кривичниот суд. Таа раскажа за тоа како и кога ја запознала девојката која е второосомничена за неговото убиство,...
Вести Македонија

Му се слоши на сведок при судењето за убиството на Пино, интервенирала Брзата помош

Слободен печат
За време на судењето за убиството на Пино Секондо, на сведокот Рамиз Али, му се слошило, при што интервенирала Брзата помош во судницата, пренесува Макфакс. ...
Вести Македонија

Мајката на убиениот Пино се откажа од вербата во судската правда за нејзиниот син

Горан Наумовски
По одлуката судот да го одложи стартот на судењето за соучесничката на убиството во Пино Секондо, Ангела Ѓорѓиевска (22), неговата мајка Маја Трпковска изјави дека...
Вести Македонија

Започнува судењето за свирепото убиство на Пино

Слободен печат
Во Основниот кривичен суд денес започнува судењето за убиството на Пинета Секондо – Пино, помина безмалку една година од сирепото убиството, кое се случи на...
Вести Македонија

Трпковска верува дека ќе има правда за нејзиниот убиен син Пино

Горан Наумовски
Ако има правда во Македонија, вистинска правда, верувам дека обвинетата Ангела Ѓорѓиевска ќе биде казнета. Верувам дека нејзината казна нема да биде пример само за...
Вести Македонија

Мајката на Пино објави комуникација од осомничената Ангела и нејзиниот син

Слободен печат
Мајката на убиениот Пино, Маја Трпковска, не запира и упорно, преку социјалните мрежи, испраќа апели за правда за убиениот син. Таа на Фејсбук објави комуникација...