Пино Archives - Слободен печат

Tag : Пино

Вести Македонија

Му се слоши на сведок при судењето за убиството на Пино, интервенирала Брзата помош

Слободен печат
За време на судењето за убиството на Пино Секондо, на сведокот Рамиз Али, му се слошило, при што интервенирала Брзата помош во судницата, пренесува Макфакс. ...
Вести Македонија

Мајката на убиениот Пино се откажа од вербата во судската правда за нејзиниот син

Горан Наумовски
По одлуката судот да го одложи стартот на судењето за соучесничката на убиството во Пино Секондо, Ангела Ѓорѓиевска (22), неговата мајка Маја Трпковска изјави дека...
Вести Македонија

Започнува судењето за свирепото убиство на Пино

Слободен печат
Во Основниот кривичен суд денес започнува судењето за убиството на Пинета Секондо – Пино, помина безмалку една година од сирепото убиството, кое се случи на...
Вести Македонија

Трпковска верува дека ќе има правда за нејзиниот убиен син Пино

Горан Наумовски
Ако има правда во Македонија, вистинска правда, верувам дека обвинетата Ангела Ѓорѓиевска ќе биде казнета. Верувам дека нејзината казна нема да биде пример само за...
Вести Македонија

Мајката на Пино објави комуникација од осомничената Ангела и нејзиниот син

Слободен печат
Мајката на убиениот Пино, Маја Трпковска, не запира и упорно, преку социјалните мрежи, испраќа апели за правда за убиениот син. Таа на Фејсбук објави комуникација...
Ви Препорачуваме Хроника

ОЈО: Девојката го повикала Пино на средба, иако знаела дека ќе биде убиен

Слободен печат
Денеска Основното јавно обвинителство излезе со повеќе информации и детали за убиството на Пино Секондо. Оттаму побараа и притвор за второосомничената за неговото убиство.  Девојката...