Tag : Маја Трпковска

Вести Македонија

Трпковска тврди: Обвинетата Ангела ми беше сомнителна уште првиот ден

Имав две деца. Сега имам само едно. Едното дете ми е убиено, изјави со солзи во очите Маја Трпковска, мајка на убиениот Пино Секондо. –...
Вести Македонија

Мајката на убиениот Пино се откажа од вербата во судската правда за нејзиниот син

Горан Наумовски
По одлуката судот да го одложи стартот на судењето за соучесничката на убиството во Пино Секондо, Ангела Ѓорѓиевска (22), неговата мајка Маја Трпковска изјави дека...
Вести Македонија

Приведена мајката на Пино, МВР ја соопшти причината

Слободен печат
Maја Трпковска, мајката на убиениот Пинета Секондо е приведена попладнево во Полициската станица Беко. МВР ја потврди информацијата, а освен Трпковска приведени се уште две...
Вести Македонија

Мајката на Пино објави комуникација од осомничената Ангела и нејзиниот син

Слободен печат
Мајката на убиениот Пино, Маја Трпковска, не запира и упорно, преку социјалните мрежи, испраќа апели за правда за убиениот син. Таа на Фејсбук објави комуникација...
Хроника

Трпковска: Како може некој да убие дете и 6 месеци да јаде?

Доживотен затвор за убијците на 26-годишниот Пинета Секондо побара денес мајка му Маја Трпковска по распитот во Обвинителството. По два часа, мајката повеќе не можела...