Tag : ангела

Вести Македонија Слајдер

Обвинет троен убиец повикан за сведок во случајот „Пино”

Горан Наумовски
Али Фуркан пред две години имаше фирма „Травел сити рент-а-кар”. Фирмата е отворена во 2015 година. Тој ја отвори бидејќи неговата тогашна девојка Софија работеше...
Слајдер Хроника

Сведок: Пино ја искористувал Ангела за секс

Горан Наумовски
Братучетката на Пино Секондо денеска сведочеше во Кривичниот суд. Таа раскажа за тоа како и кога ја запознала девојката која е второосомничена за неговото убиство,...
Вести Економија

Канцеларката одлучи: Германија ќе ја одобри 5G мрежната опрема на Хуваеј

Слободен печат
Германската влада ќе му дозволи на Хуавеј да ја продава својата опрема за 5G мрежи во земјата, објави денес „Ханделсблат“. Весникот се повикува на нацрт-предлогот...
Вести Свет

ДАЛИ ОВА СЕ ПРИЧИНИТЕ? Експертите зборуваат за здравјето на Меркел поради двата напади на треперење!

Слободен печат
Се чини дека треперењето се случува само кога стои, штом се движи, симптомите се ублажуваат. По вториот напад на германската канцеларка Ангела Меркел во јавноста,...
Вести Македонија

Мајката на Пино објави комуникација од осомничената Ангела и нејзиниот син

Слободен печат
Мајката на убиениот Пино, Маја Трпковска, не запира и упорно, преку социјалните мрежи, испраќа апели за правда за убиениот син. Таа на Фејсбук објави комуникација...