ХОРОР МАЈКА: Ја носела на солариум и ја терала да пие енергетски напитоци за титули за убавина (ФОТО)

Малечката блонди убавица Една Вуд е родена во 2005 година, а кога имала само две години нејзината мајка Мики одлучила од своето дете да направи модел и кралица на убавината.

Додека нејзините врснички си играле со куклички, Една морала да трпи нејзината мајка да ја „средува“ и фотографира, а потоа буквално да ја „влече“ по разни настани за убавина ширум земјата, што доведе до тоа Една Вуд да е прогласена за најубаво девојче во САД.

View this post on Instagram

Little Eden

A post shared by Eden Wood® (@officialedenwood) on

Малата Една морала да ја „сочува убавината“, редовно посетувала солариуми, јадела само нискокалорична храна, облекувала раскошни фустани, била нашминкана секојдневно и со комплицирани фризури.

View this post on Instagram

😆

A post shared by Eden Wood® (@officialedenwood) on

Така малата девојка, која се уште не знаела ниту една буква, дефилирала на пистите и им мафтала на присутните. Жирито било задоволно, но приговорите од публиката паднале на нејзината мајка Мики.

View this post on Instagram

Hey!

A post shared by Eden Wood® (@officialedenwood) on

За Една секогаш да биде насмеана и добро расположена, нејзината мајка и давала енергетски напитоци, кои девојчето редовно ги пиело.

View this post on Instagram

Since you guys love the pageants…lol…😍😍

A post shared by Eden Wood® (@officialedenwood) on

Сите тие енергетски пијалоци го згрозиле здравјето на Една: таа почала да има силни главоболки и проблеми со варењето. Но нејзината мајка не била заинтересирана за тоа, таа продолжила да прави модел од својата ќерка.

View this post on Instagram

Blast from the past😎😇

A post shared by Eden Wood® (@officialedenwood) on

Конечно, Мики била предупредена дека ќе и го одземат детето, доколку не се промени. Подоцна се испоставило и дека мајката често ја тепала Една „со цел девојчето да создаде отпор кон стресните ситуации“.

View this post on Instagram

These sunglasses make me feel cool😂😎

A post shared by Eden Wood® (@officialedenwood) on

Кога Една наполнила 6 години и ја добила 300-та круна изразила желба да прекине со натпреварите за убавина и манекенство. Девојчето изјавило дека е уморно од се и дека сака да работи нешто друго.

View this post on Instagram

Hi :))

A post shared by Eden Wood® (@officialedenwood) on

Подоцна напишала автобиографска книга, глумела во неколку филмови и креирала кукла која личи на неа. Во иднина планира да започне бизнис со нејзината мајка, бизнис во кој тие би се занимавале со продажба на детска облека.

Денес Една има 14 години, но гледајќи ги нејзините фотографии се стекнува впечаток дека има барем 20.

View this post on Instagram

Loren Gray vibes??👼 hehe

A post shared by Eden Wood® (@officialedenwood) on

Годините поминати под психичката тортура проследена со многу третмани за разубавување кои Една ги добила до својата 14 година дефинитивно ја „присилиле“ да созрее прерано…

Прочитајте и...  Ретко се релаксира и има слободно време - Вака изгледа Џенифер Лопез кога мисли дека никој не ја гледа (ФОТО)

Прочитај повеќе

Доделувањето на MTV музичките награди сепак ќе се одржи во Њујорк кон крајот на Август! (ФОТО)

Слободен Печат

Секој ден правел по 200 склекови, а резултатот после само еден месец бил неверојатен! (ФОТО)

Слободен Печат

Мајката на Парис Хилтон изгледа неверојатно во шестата деценија: Таа е вистинска дама! (ФОТО)

Слободен Печат

Анџелина Џоли после долго време забележана на прошетка: Лежерниот стајлинг кој го одобрија и критичарите! (ФОТО)

Слободен Печат

Ретко се релаксира и има слободно време – Вака изгледа Џенифер Лопез кога мисли дека никој не ја гледа (ФОТО)

Слободен печат

Се пофали со прекрасната линија во костим за капење: Брук Шилдс во 6-та деценија изгледа феноменално! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кога си ѕвезда, се ти е дозволено: Том Круз го избегна карантинот, се враќа на снимањето на „Невозможна мисија 7“

Слободен печат

Алесандра Амбросио импресионираше со стајлингот на семејната вечера во Малибу! (ФОТО)

Слободен Печат

Џулија Робертс сподели ретка фотографија со сопругот Даниел Модер за нивната 18-годишнина (ФОТО)

Слободен печат

Џенифер Греј се разведува по 19 години брак: Парот живее одвоено уште од јануари

Слободен печат

Девојка забележала вистински хорор кога се вратила дома од карантин: Мислев дека дома ми се вселиле вонземјани! (ФОТО)

Слободен Печат

Славеничкото издание на Меланија: Првата дама на Америка во бел фустан со детаљ кој ефектно ја обликува половината! (ФОТО)

Слободен печат