Ѓорчепетровци елиминирани од Алашкерт! (ВИДЕО)

На првиот дуел во Ерменија, Алашкерт славеше со 3:1 пред своите навивачи, и тој гостински гол им даваше евентуални надежи на „лавовите“ од Ѓорче Петров дека можат да направат изненадување, евентуален пресврт на овој двомеч.

Но, тоа не се случи, на денешниот возвратен дуел на ФФМ Тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје противникот овојпат славеше уште поубедливо со конечен резултат 0:3.

После првото полувреме водеа играчите на Кашманјан со 0:1, стрелец на водечкиот гол беше српскиот интернационалец Ненадовиќ во 21 минута.

Вториот гол се случи во 68 минута кога зголеми Бразилецот Галвао, а конечниот епилог го постави Восканјан во 74 минута од средбата.

Ѓорчепетровци предводени од Таневски после скоро една деценија се вратија на меѓународната сцена, ова европско лето го завршуваат уште во првото квалификациско коло на Лига Европа.

Прочитајте и...  СФМ: Шкупи како пример дека и клубовите можат сами да организираат тестирање

Прочитај повеќе

На денешен ден Вардар ја освои втората титула во Лигата на шампионите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Барселона криела дека има пет заразени играчи?

Слободен печат

Драгана Ристова: Учев од Раул Гонзалез, кој несебично ми го предаде неговото знаење

Јасмина Кантарџиева Димков

„Тур д`Фред“: 600 километри со велосипед до новиот клуб!

Слободен печат

Конечно Серија А: Елмас, Пандев и Несторовски со нови натпревари од 23 јуни!

Слободен печат

Тајсон ни во Топ 10: Кој е најдобриот боксер на сите времиња? (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Нова регионална кошаркарска лига – Србија, Грција, Македонија..!?

Слободен печат

Фудбал во Сирија: Празни стадиони, преполни згради! (ВИДЕО)

Слободен печат

Реал Мадрид нема да игра на „Сантјаго Бернабеу“ (ФОТО)

Слободен печат

Кирјос повторно го провоцираше Ѓоковиќ (ВИДЕО)

Слободен печат

СФМ: Шкупи како пример дека и клубовите можат сами да организираат тестирање

Слободен печат

Велкоски и Сараево прогласени за шампиони во БиХ

Слободен печат