Лажна вест: Дисингер не си оди од Вардар

Левиот бек на европскиот ракометен шампион Вардар, Кристијан Дисингер, демантира дека по секоја цена сака да си замине од Вардар.

Дисингер на својот Инстаграм профил објави дека информацијата оти завршил со настапите во „црвено-црниот“ дрес е лажна вест.

„Апсолутно лажна вест. Не сакам да го раскинам договорот и посакувам успеси на Вардар. Лошо новинарство – Нема никаква приказна за мене“, напиша Дисингер на својот профил.

Тој минатиот месец зборуваше поинаку, поради беспарицата најави дека дека само чудо може да го задржи во Вардар.
– Состојбата е многу лоша, нема пари, а трошоците се зголемуваат. Притоа немаме земено плата половина година, а на некои ракометари им се должи и повеќе. Не ја гледам својата иднина тука и само чудо може да ме задржи во Вардар – изјави тогаш Дисингер.

Прочитајте и...  Навистина им е досадно во карантин, НБА ѕвездите почнаа да се „кодошат“ едни со други

Поради финансиската криза која го тресе европскиот шампион веќе неколку ракометари си заминаа од клубот, а најзвучно е тоа на Даинис Криштопанс кој сезоната ќе ја заврши во дресот на Фуксе Берлин, а добар дел од ракометарите веќе си најдоа ангажман за наредната сезона.

Прочитај повеќе

Пазнат датумот на почетокот и крајот на Мундијалот во Катар

Слободен печат

ЛУДОСТ ИЛИ НЕ: УС Опен и Ролан Гарос ќе се играат и доколку се појават случаи на позитивни тенисери на корона

Слободен печат

Луис Суарез го откри виновникот за губењето на титулата

Слободен печат

Давид Алаба е џекпотот на Барселона

Слободен печат

Најдобрите тенисерки не сакаат да играат на УС Опен

Слободен печат

Навистина им е досадно во карантин, НБА ѕвездите почнаа да се „кодошат“ едни со други

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Гвардиола бара извинување од Мурињо и Клоп

Слободен печат

Ферари ќе го менува Биното

Слободен печат

Адријано мртов пијан се шета низ улиците на Рио (ВИДЕО)

Слободен печат

Жиру за три важни бода на Челси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонецот блеска за Џенова: Пандев во тимот на колото во Серија А! (ФОТО)

Слободен печат

Роналдо во обид да го надмине рекордот на Шевченко

Слободен печат