Лавот му се приближи позади грб, па се случи нешто неочекувано (ВИДЕО)

Снимката од мажот на кој лав му се прикрадува позади грб, стана хит на интернет, а ќе ви биде јасно чим го погледнете видеото.

Швајцарецот Дин Шнајдер, кој повеќе од 2 години живее во Јужноафриканската Република, волонтер е во центарот Hakun Mipaka, каде што имаат повеќе од 400 хектари за лавови родени во заробеништво. Во одвоен дел се наоѓаат и зебри, импали, кудуи, хиени и бабуни.

Во засолниптето Шнајдер, бизнисмен кој дал отказ за да живее во Јужна Африка и волонтира, склопил посебно пријателство со многу животни, дури и со лавот кој може да се види во прекрасната снимка која заврши на 9GAG.

„Мисли дека не го гледам“, вели Шнајдер, а потоа лавот го „напаѓа“ на најслаткиот можен начин. Погледнете како изгледаше сето тоа:

lion sneaks up on human

I wasn't going to eat you, totally not lion.📹Dean Schneider

Publiée par 9GAG sur Mardi 17 décembre 2019

Прочитајте и...  Поради лажните вести мораа да реагираат експерите: Не, морската сол не ги излечи заразените во Перу!

Прочитај повеќе

Необични работи кај жените кои ги привлекуваат сите мажи

Слободен печат

Наташа Беквалац објави фотографија додека се бања (ФОТО)

Васко Спасоски

Северина и во карантин може да одржи концерт: Погледнете што се случуваше во куќата на нејзиниот свекор Кеба! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Од интернат до самиот врв на Холивуд: Џеки Чен наполни 66 години!

Слободен печат

На папагалот Хуго не му паѓа тешко карантинот, тој учи нови зборови: Го опоменува сопственикот да стави маска, бидејќи има корона (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Поранешна Мис на Англија има IQ 146: Ја тргна круната и повторно ќе работи како докторка! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Се фали со богатството: Парите на мојата сметка сигурно се збунети! (ФОТО)

Васко Спасоски

Уште едно бебе на пат: Алек Болдвин и сопругата го очекуваат петтото дете! (ФОТО)

Слободен печат

Докторите откриваат дали коронавирусот може да се пренесе преку сексуален пат

Слободен печат

По продажбата на интимни фотографии, старлетата Ава ќе има свое реално шоу: Главната награда е вечер со мене! (ФОТО)

Васко Спасоски

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Правиме украсни перничиња со Слаѓана Давчева

Јасмина Кантарџиева Димков

Басистот на групата „Duran Duran“ го победи коронавирусот: Имав среќа, боледував од поблаг облик на Ковид 19 (ФОТО)

Слободен печат