Лавот му се приближи позади грб, па се случи нешто неочекувано (ВИДЕО)

Снимката од мажот на кој лав му се прикрадува позади грб, стана хит на интернет, а ќе ви биде јасно чим го погледнете видеото.

Швајцарецот Дин Шнајдер, кој повеќе од 2 години живее во Јужноафриканската Република, волонтер е во центарот Hakun Mipaka, каде што имаат повеќе од 400 хектари за лавови родени во заробеништво. Во одвоен дел се наоѓаат и зебри, импали, кудуи, хиени и бабуни.

Во засолниптето Шнајдер, бизнисмен кој дал отказ за да живее во Јужна Африка и волонтира, склопил посебно пријателство со многу животни, дури и со лавот кој може да се види во прекрасната снимка која заврши на 9GAG.

„Мисли дека не го гледам“, вели Шнајдер, а потоа лавот го „напаѓа“ на најслаткиот можен начин. Погледнете како изгледаше сето тоа:

lion sneaks up on human

I wasn't going to eat you, totally not lion.📹Dean Schneider

Publiée par 9GAG sur Mardi 17 décembre 2019

Прочитајте и...  Лизо на доделувањето на наградите се појави во „омот од чоколадо“, а сите ги коментираа нејзините нокти (ФОТО)

Прочитај повеќе

Стил на Неделата: НАТАЛИ БАШОСКИ, уметница

Слободен печат

Несекојдневна операција во Лондон: Свирела виолина додека ѝ го оперирале мозокот (ВИДЕО)

слободен печат

СЕМЕЕН ТЕРАПЕВТ: Што да одговорите кога детето ќе постави незгодно прашање?

Разговор со Кристина Димитријевска: Љубомората е болест против која нема лек

Јасмина Кантарџиева Димков

Хороскоп за 20 февруари – Прочитајте што ве очекува овој четврток!

Слободен печат

Виц на денот: Операција

Слободен печат

Остави Коментар

9 − 6 =

Прочитај повеќе

Поранешната девојка на Ал Пачино: Тој е голем скржавец, ми купуваше само цвеќе

Слободен печат

Лизо на доделувањето на наградите се појави во „омот од чоколадо“, а сите ги коментираа нејзините нокти (ФОТО)

Слободен печат

Ова е најдобрата песна за изминатата година: Дали ви се допаѓа? (ВИДЕО)

Еспресо

Славниот пејач НАПАДНАТ со нож и ограбен: Многу е вознемирен и потресен!

Еспресо

Најдобрите мисли на Ошо ќе ве поттикнат на промени: Не знам за поголема храброст од она кога морам да си погледнам во самиот себе

Слободен печат

ХОЛОГРАМ на Витни Хјустон тргнува на турнеја, семејството вели дека „таа би го сакала тоа“! (ВИДЕО)

Слободен печат