Истражување открива: Кои се најдобрите песни за секс според нивниот ритам

Фото: Pexels/ Andrea Piacquadio

Факт е дека многу луѓе имаат омилени песни кои ги слушаат за време на секс. Но, дали знаевте дека постои ритам на песни кој е идеал додека имате секс?

Веб-страницата „Бедбајбл“ ги анализираше песните на Спотифај кои најмногу се појавуваат на плејлистите со клучните зборови „секс“, „секси“ и „интимност“, пишува „Метро“.

Откриено е дека 119 БПМ е најпопуларниот ритам на песната. Оттука, беше направен список на песни со наведеното БПМ кои најмногу се појавуваат на плејлистите.

„Love Story“ – Тејлор Свифт

„Bad Romance“ – Лејди Гага

„Just Dance“ – Лејди Гага

„Sad Girl“ – Лана Дел Реј

„Poker Face“ – Лејди Гага (

„Smack That“ – Ејкон

„Smooth Operator“ – Шаде

„Double Fantasy“ – Викнд и Фјучр

„Dead To Me“ – Кали Учис

„I Wanna Dance With Somebody“ – Витни Хјустон

„Dream Girl“ – Крузант

„Everybody Loves Somebody“ – Дин Мартин

„Frozen“ – Сабрина Клаудио

Според психологот Луиз Годард-Кроули, слушањето музика може значително да го подобри сексот, во смисла на задоволство и страст.

„Музиката делува како моќен поттикнувач на нашите емоции, овозможувајќи ни полесно да доживееме среќа, носталгија и интимност“, рекла таа.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот