Виц на денот: Кражба

Виц на денот / Фото: Архива на „Слободен печат“

Трпана се нашла на суд поради кражба. Судијата ја прашува:
– Што украдовте?
– Конзерва со праски.
– Колку праски имаше во конзервата?
– Уф, па имаше шест праски.
– Тогаш, шест дена во затвор!
Од позадина дофрла Трпе:
– Господине судија, Трпана украде и конзерва со грашок!

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот