Кога виделе учениците што има облечeно наставничката останале без зборови! Фотографиите го обиколија светот (ФОТО)

Наставничката Вероника Дукју која се потрудила да ја визуелизира својата лекција по анатомија, воодушеви илјадници корисници на социјалните мрежи откако се проширија фотографии од нејзиниот час.

Вероника која работи како наставничка веќе 15 години, облекла костим кој го покажува распоредот на органите и мускулите во телото на човекот.

Причината која ја натерала на ваков чекор е бидејќи сфатила дека нејзините ученици имаат потешкоти да го совладаат тој материјал.

Гордиот сопруг на наставничката ги објавил фотографиите од својата жена на Твитер со следниот статус:

– Многу сум горд на овој вулкан од идеи, која за моја среќа ми е сопруга. Денеска ја објасни човековата анатомија на учениците и тоа на многу оргинален начин. Децата буквлано „полудеа“. Сјајна Вероника.

Прочитајте и...  Додека цел свет мака мачи со короната, Дара Бубамара ужива на Занзибар

Неговиот пост има повеќе од 65.000 лајкови, а сликата и понатаму се шири на социјалните мрежи и бележи бројни позитивни коментари.

Поврзани вести

Били Ајлиш повторно ја отвори најпопуларната дебата од 2015 година: Која боја се патиките? (ФОТО)

Слободен Печат

Адел ги остави без здив фановите со нејзиниот неверојатно тесен струк: Пејачката се пошегува на своја сметка! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Пронајдете го обликот на чанта, кој најмногу одговара на вашата фигура! (ФОТО)

Слободен Печат

Ова е вистинското име на српскиот „крал на белградското подземје“: Кристијан Голубовиќ продолжува да ги забавува гледачите!

Слободен Печат

Невообичаен симптом на коронавирусот кој лекарите се уште не можат да го објаснат!

Слободен Печат

Жените се повеќе подложни на негативни ефекти од пандемијата

Слободен печат

Остави Коментар