Tag : статус

Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Уште еден македонски пејач се зарази со корона: И покрај тоа што внимавав, вирусот стигна и до мене! (ФОТО)

Васко Спасоски
Пејачот Боби Павловски пред само неколку минути на својот профил на Фејсбук ги извести своите пријатели дека се инфицирал со коронавирусот. Како што пишува во...
Вести Економија

Нови правила во Мој ДДВ – проектот се прилагодува на Ковид-19

Слободен печат
Министерката за финансии денеска на својот официјален Фејсбук профил објави дека наградната игра „Мој ДДВ“ се прилагодува на Ковид-19 состојбата и во наредниот период наместо...
Вести Македонија Слајдер

Чулев порача дека Камчев и Мицкоски ќе бидат повикани на сослушување, но и сите политичари кои се вмешани во бомбите

Слободен печат
Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, преку Фејсбук статус му одговори на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кој во претходна изјава му порача на...
Вести Македонија Слајдер

Заев со ироничен статус за аудио записите: Конечно сфатив кој бил мотивиран да ги објави

Слободен печат
Лидерот на СДСМ Зоран Заев на својот Фејсбук профил посочи имиња на личности кои смета дека биле мотивирани да ги пуштат  денешни разговори во јавност....
Вести Ви Препорачуваме Македонија

ЕДЕН МЕСЕЦ ПОДОЦНА: Битката ја добив, војната ја изгубив(ме)

Слободен печат
Сосема беше во право британскиот премиер Борис Џонсон, кога кажа дека новиот вирус е како крадец. Доаѓа од “нигде-никаде”, и за брзо остава пустош зад...
Вести Регион Слајдер

Гренел: Досега не е разгледувана опцијата за размена на теритoрии

Дејан Андоновиќ
Спецјалниот пратеник на американскиот претседател за дијалогот меѓу Белград и Приштина Ричард Гренел изјави дека досега не била разгледувана ниту пак било разговарано за евентуална...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Пејачката Елена Велевска јавно порача: Животот треба да продолжи, сме се избориле и со многу потешки ситуации од вирус!

Васко Спасоски
Познатата пејачка Елена Велевска синоќа на својот профил на Фесјбук напиша статус во кој апелира да се намалат мерките и дека овој народ поминал и...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Медицинска сестра од Даблин оставила тестамент: Ниту најискусните здравствени работници не знаат што да прават

Слободен печат
Кејт Офлакерти, 21 годишна медицинска сестра од Даблин, Ирска, секојдневно се грижи за заразените од корона вирус во земјата. Таа тврди дека и најискусните медицински...
Вести Македонија Слајдер

Филипче: Обезбедени се 55 респираторни машини

Слободен печат
Министерот за здравство Венко Филипче денеска преку објава на Твитер информираше за набавка на 55 респираторни машини. – Обезбедени се 55 респираторни машини – 25...
Вести Свет

Путин не размислува за својот статус по 2024 година: „Уште е рано!“

Слободен печат
Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека е премногу рано да се размислува за неговиот статус по 2024 година, кога истекува неговиот тековен мандат. –...