4 C
Скопје

Tag : наставничка

Вести Македонија

Уште една наставничка од Кавадарци позитивна на ковид-19

Слободен печат
Уште една наставничка од Кавадарци е позитивна на Ковид-19, за МИА потврди доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при кавадаречкиот Центар за јавно здравје. Заедно со...
Вести Македонија Слајдер

Наставничка од ОУ „Владо Тасевски“ позитивна на коронавирусот

Слободен печат
Наставничка од основното училиште „Владо Тасевски“ од општина Карпош е позитивна на коронавирусот, потврдија од Општината. Станува збор за наставничка по англиски јазик во второ...
Вести Македонија Слајдер

Царовска: Децата од ОУ „Гоце Делчев“ се единствени во изолација во целата држава

Слободен печат
Министерката за образование и наука Мила Царовска потврди дека наставничка на деца од прво до трето одделение во ОУ „Гоце Делчев” во Скопје е позитивна...
Жена Живот Магазин Магазин слајдер

Опседната со розевата боја – Веќе 13 години не носи ништо во друга боја, а и домот од подот до таванот и е розев (ФОТО)

Слободен печат
Јасмин Шарлот (32) е наставничка од Швајцарија која веќе 13 години наназад, носи исклучиво розови алишта, чевли и се шминка со розова боја. Покрај својот...
Вести Македонија

Регистриран случај на Ковид-19 кај наставничка во Тетово, уписот во училиште прекинат

Слободен печат
Откако е утврден КОВИД-19 кај наставничка од основното училиште Истигбал во Тетово, 40 други нејзини колеги самоиницијативно потшишале изјави за самоизолација, па процесот за прием...
Забава Магазин

Кога таа предава и татковците следат настава: Оваа наставничка е хит во Србија! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Поради пандемијата со коронавирусот во многу земји во светот се веведе интернет-настава за учениците, од која на почетокот многумина беа збунети. Но, како што времето...
Забава Магазин

Кога виделе учениците што има облечeно наставничката останале без зборови! Фотографиите го обиколија светот (ФОТО)

Слободен печат
Наставничката Вероника Дукју која се потрудила да ја визуелизира својата лекција по анатомија, воодушеви илјадници корисници на социјалните мрежи откако се проширија фотографии од нејзиниот...
Вести Свет

Две и пол години затвор за наставничката која имаше секс со своите ученици (ВИДЕО)

Слободен печат
Мажена наставничка од Нов Зеланд (37) е осудена на две и пол години затвор, бидејќи имала сексуални односи со двајца студенти. Во 2018 година, жената,...
Вести Регион

НЕСРЕЌА ВО СРБИЈА: Загина наставничка, нејзината последна порака како да навестувала трагедија

Слободен печат
Со нејзе патувале две деца, кои се полесно повредени, но се под надзор во клиничкиот центар во Ниш....