Коби и Џиана биле погребани во петокот

Легендарниот кошаркар на Лос Анџелес лејкерс Коби Брајант и неговата ќерка Џиана се погребани на приватна церемонија во Калифорнија, пренесува „Њујорк пост“.

Поранешниот кошаркар на ЛА Лејкерс, неговата 13-годишна ќерка и уште седум лица загинаа во хеликоптерска несреќа која се случи на 26 јануари.

Коби Брајант и Џиана биле погребани минатиот петок во „Корона дел Маре”, а комеморацијата на сите девет жртви од хеликоптерската несреќа е закажана за 24 февруари во „Стејплс центар” во Лос Анџелес. Причината зашто овој датум е избран, се броевите на дресовите на Коби и Џиана, 24 и 2.


-Ванеса и семејството бараа приватност при погребувањето. Церемонијата би била многу тешка за сите поради бидејќи сè уште им е тешко да се соочат со загубата на две прекрасни души – изјави за „Entertainment Tonight” анонимен пријател на семејството.

Прочитајте и...  Победија на сите 27 натпревари, но залудно! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Победија на сите 27 натпревари, но залудно! (ФОТО)

Слободен печат

Почина голема фудбалска надеж на Атлетико Мадрид

Слободен печат

Осум играчи на Вест Хем имаат симптоми на коронавирус

Слободен печат

Чеферин: Ќе ја загубиме сезоната доколку нема фудбал до крајот на јуни!

Слободен печат

Џеко ќе добие сериозна конкуренција во нападот на Рома?

Слободен печат

Кристијано Роналдо се откажува од 3,8 милиони евра!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Денот кога Македонија славеше над Белорусија со мајсториите на Пандев и Спировски! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македа: Сега не е приоритет двомечот против Вардар! (ВИДЕО)

Слободен печат

Балмер донира 25 милиони долари во борбата против коронавирусот

Слободен печат

Герет Бејл покажа дека е талентиран и за голф! (ВИДЕО)

Слободен печат

Моќна порака на Никола Јокиќ: Биди и ти шампион! (ВИДЕО)

Слободен печат

УЕФА: Кој нема да го заврши првенството, ќе биде драстично казнет!

Слободен печат