15 C
Скопје

Кетрин Зита – Џонс: Едвај чекам да остарам за да јадам слатки

Познатата актерка Кетрин Зита – Џонс истакнува дека се обидува на секој начин да ја зачува својата витка фигура како пред триесет години, што и задава многу мака.

За американско списание Wall Street Journal, таа откри дека не си дозволува многу слатки, но јаде специфична храна, што ја прави сита и не создава зависност.

Sвездата на филмот „Zoro“ изјави дека нејзин сон е да јаде многу слатки кога ќе биде многу, многу стара.

„Кога ќе остарам, ќе започнам да земам многу витамини затоа што сакам да можам да јадам слатки и десерти до крајот на мојот живот“, изјавила актерката и додавајќи:

„Јадам само вистинска храна, затоа што морам. Мојот сон е слатко, засекогаш. Тоа е мојата цел – да јадам колку што сакам“.

Актерката, која порасна во градот Свонси во Велс, верува дека останала иста како и кога била млада ученичка која сакала да ги крши училишните правила и да се шминка за време на часовите.

„Има сѐ уште во мене останато од таа млада девојка од интернатот – онаа што ја испраќаа кај директорот затоа што имаше многу шминка на неа за време на наставата“, заклучува таа.

Поврзани вести

ФОТО: Двојничката на Кејт Мидлтон заработувала 1.000 фунти дневно и се обезбедила за цел живот

Слободен печат

ФОТО: Принцот Чарлс ја исфрли Меган, со интимната фотографија ѝ удри шлаканица

Слободен печат

Србинка намамена на брак во Италија, завршила како сексуална робинка, се отрула за да побегне

Слободен печат

Ве боли раката по вакцинирањето? Постои едноставно објаснување за тоа

Слободен печат

Сузана Манчиќ со потресна исповед: Изгубив три сина, родив еден во шестиот месец од бременоста!

Слободен печат

ФОТО: „Јас се викам Ивана“: Девојчето од спотот на Здравко Чолиќ носи голема болка во себе

Слободен печат

Остави Коментар