Кавадарчанец ништо не потпишал, а му се јавиле да плати рата од брз кредит

СП. архива

Средовечен кавадарчанец пријавил во полиција дека од финансиско друштво му се јавиле да плати рата за кредит, иако не аплицирал, соопшти МВР.

„На 26.01.2023 во 10.00 часот во Полициската станица во Кавадарци, Р.Л (44) пријавил дека на 25 јануари добил телефонски повик од финансиско друштво дека има за плаќање рата за кредит. Според пријавеното, бидејќи тој не аплицирал за кредит во финансиско друштво, сфатил дека неговите лични податоци биле злоупотребени“, велат од полицијата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот