Tag : рата

Вести Економија

Грција го одобри намалувањето на данокот на имот

Слободен печат
Грчкиот парламент го одобри намалувањето на непопуларниот данок на имот, исполнувајќи го едно од изборните ветувања на новиот премиер Киријакос Мицотакис. Предлог-законот, кој беше донесен...
Еспресо Шоу биз

ТРИ МЕСЕЦИ НЕ ПЛАТИЛА РАТА: Банка во потрага по Северина, која троши илјадници евра на одмор

Слободен печат
Како гаранција го дала својот стан во Загреб, а во моментов должи околу 7.000 евра, вкупно со каматите....
Вести Економија

Проектот „Купи куќа, купи стан“ со нови пониски камати

Слободен печат
Граѓаните отсега можат да аплицираат за новите и подобрени услови за субвенциониран станбен кредит. Со објава на законските измени во Службен весник стапуваат на сила...