3 C
Скопје

Кардашијан го облекла најтесниот фустан досега, а поради една работа сите гледале во нејзините нозе (ФОТО)

За многумина Ким Кардашијан е модна икона, но мора да признаете дека и таа некогаш знае да направи моден пех.

Добар пример за едно од нејзините модни промашувања е нејзиното последно појавување на свечената божиќна вечера која ја организирала нејзината сестра Кајли Џенер.

Свечената вечера била одржана во ресторанот Ноб во Лос Анџелес, а Ким пристигнала во максимално тесен и краток фустан.

profimedia

Тесниот мини фустан од сјаен материјал ја истакнувала секоја линија на нејзиното тело, а на нозете носела ефектни виолетови чизми.

Модниот додаток кој Ким го носела и кој се смета за олицетворение на невкус биле нејзините хулахопки.

profimedia

Сјајните хулахопки веќе со години се омразени меѓу дневните парчиња и меѓу дизајнерите ширум светот.

Прочитајте и...  ФОТО |Секоја жена изгледа убаво во неа: Во 2021 година купувајте облека во оваа боја

Бидејќи ријалити ѕвездата ги врати во мода некои од модните трендови за кои бевме убедени дека ќе останат во минатото па сега можеби ќе ги врати и сјајните хулахопки во мода.

Поврзани вести

ФОТО | Кое е новото момче на Цеца: Син на поранешен спортист и политичар, угостител и татко на малолетна ќерка

Слободен печат

Новогодишни бастунчиња

Слободен печат

ВИДЕО | Синот на познатиот политичар објави емотивно видео: Амди Бајрам плаче додека му пее Шериф Коњевиќ!

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | 48 часа предходно сам на себе си ставал витамински инекции: Познатиот пејач почина од Ковид – 19!

Слободен печат

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Остави Коментар