Tag : нозе

Магазин Магазин слајдер Сцена

„Жено, навистина не е реално како изгледаш“: Познатата манекенка е мелем за очи! (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатата манекенка и ангел на Виктроија Сикрет, Изабел Гулар (35) докажала дека го има едно од најубавите тела во светот на манекенството. Тоа го докажа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Поранешниот ангел на „Викторија Сикрет“ гласи за жена со најубавите нозе на светот: Тренингот го сфаќам професионално како и работата! (ФОТО)

Слободен Печат
Некогашниот ангел на Викторија Сикрет, Изабел Гулар (35) од Бразил веќе долго време ја носи титулата за жена со најубави и најдолги нозе на светот....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Додека Лила лежи и гледа телевизија, тој и ги бакнува нозете… (ФОТО)

Васко Спасоски
По се изгледа на нашата позната водителка Лила Филиповска воопшто не ѝ е досадно во домашен карантин. Таа има супер друштво, кој замислете, додека таа...
Забава Магазин Магазин слајдер Семејство

Малечката Миа ја нацртала мајка и во изолација, поради еден детаљ цртежот стана вирален (ФОТО)

Слободен печат
Цртежот на 5-годишната Миа стана хит на интернет поради начинот на кој таа ја прикажала својата мајка Лаура Аплетон за време на изолацијата. Миа ја...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ваква фотка никој не очекуваше од неа: И Андријана Јаневска знае да биде секси! (ФОТО)

Васко Спасоски
Ако објавеше ваква фотoграфија некоја нејзина колешка немаше да бидеме воопшто изненадени, но да бидеме искрени не очекувавме ниту ние, а веруваме ниту нејзините обожаватели...
Здравје Магазин

Едната нога може да ви стане пократка од другата, што сè може да доведе до тоа

Слободен печат
Иако не е вообичаена појава, можно е нозете да не бидат со еднаква должина. Иако често се раѓаат со овој проблем, не е лесно да...
Вести Свет

Ракување, ама со нозе: Коронавирусот принуди политичари во Африка на необичен поздрав

Слободен печат
President John Magufuli salutes ACT-Wazalendo party advisor Professor Seif Sharif Hamad in a coronavirus style at the State House in Dar es Salaam. pic.twitter.com/QdCcL3O1X6 —...
Еспресо Мода

Кардашијан го облекла најтесниот фустан досега, а поради една работа сите гледале во нејзините нозе (ФОТО)

Слободен печат
За многумина Ким Кардашијан е модна икона, но мора да признаете дека и таа некогаш знае да направи моден пех. Добар пример за едно од...
Вести Економија

ТУЖБА ЗА ПЕТ ВОДЕЧКИ ТЕХНОЛОШКИ КОМПАНИИ: Конго во борба поради користењето деца во рудниците

Слободен печат
Пет од водечките светски технолошки компании се обвинети за одговорност за смртните случаи и сериозни повреди на деца во Африка, принудени да работат во рудници...
Еспресо Шоу биз

Шешељ на Јована и кажа дека има убави нозе! Сопругата на Жељко, Јована Јоксимовиќ жестоко му одговори! (ВИДЕО)

Слободен печат
Лидерот на Српската радикална странка Војислав Шешељ ги изненади сите во емисијата „Утро со Јована и Срѓан“, кога на водителката Јована и кажа дека има...