Каква позајмица, Солскјер се откажа од Бејл

Според англиските медиуми, норвешкиот стратег планира да го подмлади составот на „црвените ѓаволи” и поради тоа се откажал од велшката ѕвезда Бејл.

Претходно беше објавено дека велшкиот интернационалец нема да го напушти мадридскиот клуб во летниот преоден рок, иако се шпекулираше дека е можно да се пресели како позајмица на „Олд Трафорд“.

Договорот на Бејл истекува на 30 јуни 2022 година. Минатата сезона одигра вкупно 42 натпревари за мадридскиот гигант, беше стрелец на 14 гола и забележа шест асистенции.

Претходно Јунајтед официјално го ангажираше Даниел Џејмс од редовите на Свонси.

Прочитајте и...  Лотито среќен, повторно сонува шампионска титула!

Прочитај повеќе

Чурлинов со нов настап, Штутгарт повторно во трка за Бундеслигата

Слободен печат

Лотито среќен, повторно сонува шампионска титула!

Слободен печат

Силва: Мислам дека нашата борба би била историска! (ФОТО)

Слободен печат

Охридските „гладијатори“ ќе аплицираат за учество во Европа

Слободен печат

Македонците во Серија А наскоро на фудбалските терени

Слободен печат

Наместо во пензија, Лук Абало за „бум“ на ракометниот пазар

Слободен печат

1 comment

123 13/06/2019 - 12:39 at 12:39

Fala bogu!

Reply

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Шаркоски: Наше е да се спремиме, Работнички добро почна со новиот тренер

„Карамелите“ ќе купувaат од Интер!?

Слободен печат

„Комити“: Дајте ни лиценца, играме на најубав стадион на Балканот!

Слободен печат

И не е така лошо да се биде резерва на Реал (ВИДЕО)

Слободен печат

Познат датумот за продолжување на Премиер лигата!

Слободен печат

Пандевци и фудбалерите на Борец се тестираа на коронавирус

Слободен печат