• Бејл

Бејл пред заминување, но го спаси Реал (ВИДЕО)

Пред само неколку дена, тренерот на „кралскиот” клуб, Зинедин Зидан, објави дека Велшанецот Бејл сигурно ќе го напушти тимот ова лето и ова треба да се случи што е можно поскоро. Но, агентот на фудбалерот ја отфрли можноста неговиот клиент да игра во друг тим за изнајмување. Доби шанса да игра против Арсенал и го …

Бејл пред заминување, но го спаси Реал (ВИДЕО) Read More »