• даниел џејмс

Манчестер јунајтед следната сезона ќе се бори за титулата

Даниел Џејмс смета дека неговиот клуб од следната натпреварувачка сезона 2020/2021 би можел да се бори за трофејот во Премиер лигата. Играчот на Манчестер јунајтед верува дека доколку бидат комплетни, без повредени играчи, можат да се најдат во сериозна трка за шампионската титула. „Црвените ѓаволи“ до прекинот на оваа сезона поради пандемијата на коронавирус беа …

Манчестер јунајтед следната сезона ќе се бори за титулата Read More »