Како изгледа најскапото јапонско виски

Во Тајван на аукција на „Ravenel“ за 430.000 долари беше продадено шише јапонско 50-годишно виски.

Ова е најскапото шише на алкохол, произведено во „Земјата на изгрејсонцето“.

Вискито е со црвено-килибарна бојата и содржи алкохол од 42,6% и се нарекува според името на јапонското име на провинцијата каде што е изградена првата фабрика Suntory Holdings – која е и првата фабрика за производство на алкохол во Јапонија.

Аромата на вискито содржи мириси од сандалово дрво и алое, зачини, темјан и лесен мирис од дрвенест чад.

Во киселиот вкус на пијалокот се наоѓаат суво овошје – суво грозје и сливи, мед, кафеави печурки, пипер и сушени билки.

Повкусот е продолжен со вкусот на сувите кајсии, печените јаболка и сладоста на агавата.

Прочитајте и...  После смртта на саканиот Курт Кобејн пејачката Кортни Лав потполно се промени: Дури и во шестата деценија трпи последици! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Две години ги избегнуваше медиумите поради уништеното лице: Познатата актерка е свесна дека претерала со операциите! (ФОТО)

Слободен печат

Гореше стан на вториот кат, три храбри момчиња се искачија и го спасија старецот од сигурна смрт (ВИДЕО)

Слободен печат

Ќерката на познатата ѕвезда од „Беверли Хилс“ е вистинска убавица – Има 18 години и неодоливо потсетува на мајка и! (ФОТО)

Слободен печат

НЕ НИ ПРОБУВАЈТЕ: Жените во овие три хороскопски знаци не можете да ги надмудрите

Слободен печат

Том Круз поради „Невозможна мисија“ гради „Корона-фри“ село: Луѓето на снимање ќе влегуваат преку „балони“

Слободен печат

Направете си комплетен пилинг барем еднаш неделно – Најдобрите домашни пилинзи за вашето тело (РЕЦЕПТИ)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Најплатената славна личност за 2020 – Заработила многу повеќе од Роналдо, Федерер и Меси заедно (ФОТО)

Слободен печат

Како да го проверите квалитетот на прашокот за перење кој го користите?

Слободен печат

Колку се богати жените околу Трамп? Пари од моделинг, брендови и разводи – МНОГУ! (ФОТО)

Слободен печат

Многу важни правила за среќно семејство – Внесете благосостојба и љубов во домот уште денес!

Слободен печат

Канје Вест ќе го плати школувањето на ќерката на Џорџ Флојд

Слободен печат

Не поставувајте сами дијагноза – Еден од најголемите митови за високиот притисок

Слободен печат