најскапо Archives - Слободен печат

Tag : најскапо

Забава Магазин

Како изгледа најскапото јапонско виски

Слободен печат
Во Тајван на аукција на „Ravenel“ за 430.000 долари беше продадено шише јапонско 50-годишно виски. Ова е најскапото шише на алкохол, произведено во „Земјата на...
Забава Магазин

Како изгледа најскапото патување во светот?

Слободен печат
Хотелот “The Venetian” во Лас Вегас нуди неверојатен аранжман наречен “Want the World”. Ако постои град во кој важи изреката “повеќе е уште повеќе”, тогаш...