Јуве потврди трансфер бомба за утре - Слободен печат

Јуве потврди трансфер бомба за утре

Италијанскиот шампион, Јувентус за утре, 1 јули најави изненадување за своите навивачи.
„Старата дама“ се огласи на социјалните мрежи и постави клип со наслов „Започнување утре“ на кој стои уште и „Што не разликува од другите? Следи, 1.07.2019“.

Италијанските медиуми сметаат дека оваа објава на Јувентус се однесува за Матијс де Лихт кој е најавено дека токму утре треба да пристигне во Торино на лекарски прегледи и да потпише петгодишен договор. Веќе се познати и бројките, Јувентус на Ајакс ќе му исплати 67 милиони евра и уште дополнителни 13 милиони евра на име на бонуси.

Капитенот на Ајакс ќе потпише договор на пет години и ќе заработува осум милиони евра годишно, а со дополнителните бонуси платата ќе му се зголеми за дополнителни четири милиони евра.

Прочитајте и...  Црната Мамба замина во легендите: Кој беше Коби Брајант, еден од најдобрите кошаркари во историјата

Освен Де Лихт, во наредните денови се очекува и официјална промоција и на францускиот репрезентативец Андриен Рабио кој од ПСЖ се сели во Серија А.

Прочитај повеќе

Леброн во солзи поради Коби (ВИДЕО)

Слободен печат

Шекил шокиран од смртта на Брајант

Слободен печат

Кошаркарите не играа 24 секунди во чест на Брајант (ВИДЕО)

Слободен печат

Фановите се собираат пред „Стејплс“ центарот, никој не верува што се случи

Слободен печат

Црната Мамба замина во легендите: Кој беше Коби Брајант, еден од најдобрите кошаркари во историјата

Зоран Спасоски

Покрај Брајант, меѓу загинатите е и неговата ќерка Џиџи

Слободен печат

Остави Коментар

twenty − seventeen =

Прочитај повеќе

Ѓоковиќ и Брајант беа големи пријатели, му помогна на тенисерот кога му беше најтешко

Слободен печат

Видео од местото на несреќата каде Коби Брајант го загуби животот

Слободен печат

Светот се простува од Брајант со емотивни пораки

Слободен печат

ШОК ВО САД: Во хеликоптерска несреќа загина НБА ѕвездата Коби Брајант

Слободен печат

Фудбалерите ќе имаат огромна поддршка против Косово: Се обединија сите македонски навивачки групи

Слободен печат

Дербито на Рим без победник (ВИДЕО)

Слободен печат