Ја враќа вашата кожа децении наназад: Маска за лице која е посилна од ботокс! (РЕЦЕПТ)

Освен тоа што е евтина, оваа природна маска за лице е и подобра од ботокс, а резултатите ќе ги забележите уште по првото користење.

Потребни состојќи за маската:

– 1 лажица густин
– 5 лажици свеж сок од морков
– 1 лажица кисело млеко

Подготовка:

Растопете го густинот во половина чаша вода, ставете го во сад на оган и додадете му уште 100 мл врела вода. Варете на тивок оган се додека да се згусне. Кога ќе се олади, додадете го свежо цедениот сок од морков и киселото млеко. Добро промешајте и нанесете ја маската на чисто лице. По 30 минути измијте го лицето со топла вода и намачкајте го со хидратантна крема.

Прочитајте и...  Брена го жени најмладиот син: Виктор ги кажа сите детали за свадбата и неговата избраничка Сандра! (ФОТО)
Фото: профимедиа

За најдобри резултати, нанесувајте ја масаката на лицето три дена по ред, а понатака продолжете редовно да ја користите, во вид на домашна нега на лицето, два пати неделно, секоја недела без исклучоци. Вашето лице постојано ќе блеска.

Оваа маска ги отстранува трагите од замор и ситните брчки, а кожата ја прави затегната и мека, при што целосниот изглед уште по првото користење е значително подобрен.

Прочитај повеќе

6 најмоќни ефекти од пливањето врз телото и умот

Слободен печат

Дали нешто ѕирка од бикинито на Дунавка Трифуновска? (ФОТО)

Васко Спасоски

Анџелина Џоли бара промена на судијата, тврди дека тој има близок однос со адвокатката на Бред Пит

Слободен печат

Народни лекови со кромид што ќе ви решат многу здравствени проблеми

Слободен печат

Се топат во уста: Посни крофни

Слободен печат

Милионерот уапсен зашто наместо маска на лицето, ја носел тангата на жена му! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Евергрин вечер со Дац и Александар во Антички театар

Слободен печат

Интервју со проф. д-р Ана Фрицханд, психолог: Пандемијата предизвика историски пораст на анксиозно-депресивните состојби

Јасмина Кантарџиева Димков

Тања Савиќ го пријавила сопругот за киднапирање на децата: Му се закануваат 30 години затвор!

Слободен печат

Поради Меган принцот Хари се скарал и со најдобриот пријател: Мислел дека принцот избрзува со венчавката (ФОТО)

Слободен печат

На српската водителка бубачка ѝ шета по вратот во емисија во живо, а таа мртва ладна

Слободен печат

13 вредни совети од доктор Фаучи како да ја избегнете заразата со ковид-19

Слободен печат