Tag : моркови

Жена Забава Магазин

Теа ни открива рецепт за велигденски кифлички во форма на моркови

Јасмина Кантарџиева Димков
Една од највлијателните готварски ѕвезди на социјалните мрежи кај нас е Теодора Георгиевска која стои зад профилот „Готвиме со Теа“. Љубовта и страста кон готвењето...
Здравје Магазин

Рецепт од цвекло и моркови со кој ќе ги стопите килограмите и салото

Слободен печат
Цвеклото и морковите во комбинација со ѓумбир, целер и јаболко ќе ви помогнат брзо да го стопите салото од стомакот… Имено, дури иако не се...
Еспресо Храна

Малку поинаков оброк: Печен карфиол со павлака и кашкавал

Слободен печат
Доколку го барате совршениот здрав и вкусен оброк, овој рецепт е токму за вас. Нашиот нов предлог е печен карфиол со кашкавал и зачини. Потребно...