Илиќ нема врска со Вардар – ја имаме ли замената за Милосављев?

Веќе е познато кои играчи си заминаа од Вардар, а секојдневно се шпекулира кои нови играчи би го освежиле составот на новиот шпански тренер Писонеро.

Изминатиот период се појави информација дека легендарниот српски ракометар Момир Илиќ се поврзува со скопскиот тим.

Да, тој бил забележан во главниот град, но средниот бек ја завршува ракометната кариера, последен предизвик му беше унгарскиот Веспрем со кој стигна до финалето во ЛШ.

Овие денови се очекува официјално останување на уште еден ракометар од шампионскиот тим. Голман Дејан Милосављев за една година блесна, доби и големо признание од ЕХФ, а Вардарци треба да ја најдат неговата „идеална“ замена.

Прочитајте и...  Хорват: Мило ми е што доаѓам во Скопје и средина која е препознатлива во Европа
twitter.com/BJKHentbol

Се спомнува името на египетскиот голман Карим Хендави (31) кој до сега ги бранеше боите на Бешикташ. Можно е да имаме африканско голманско дуо на голот на Вардар, покрај Калифа Гедбан кој доаѓа од Алжир.

Желба на Хендави е да се пресели во Вардар и чека одлука на клубот, со цел да започнат преговорите со чуварот на мрежата. Хендави, египетски репрезентативец, воедно го знаеме и од настапите во ЛШ, и во сеќавање остануваат неговите одлични одбрани (вкупно 21) лани во салата „Борис Трајковски“ против Металург.

Прочитајте и...  Заменик капитенот на Вардар и објасни на ФФМ зашто „црвено-црните“ треба да ја добијат титулата

Прочитај повеќе

Можев да бидам како Меси и Роналдо, ама не сакав

Слободен печат

Конте има супер играчи, но и најлоши резерви во Серија А

Слободен печат

Андонова потпиша нов договор со Леванте

Слободен печат

Милосављев до Периќ: Најдобриот голмански тренер, ментор и животен учител!

Слободен печат

Официјално закажани првите мечеви, повторно Премиер лига од 17 јуни!

Слободен печат

Човекот кој го „пензионираше“ Тајсон, сега работи како шумар! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Георгиев: Вардар е како Левски и ЦСКА

Слободен печат

Кој ќе биде шампион: Предвидете ги резултатите до крајот на сезоната во „Ла Лига“!

Слободен печат

Вождовац се шегува со македонските клубови на Твитер (ФОТО)

Слободен печат

И Кристијано Роналдо во „клубот“ на милијардери

Слободен печат

Чудна атмосфера во еден од најубавите европски стадиони! (ВИДЕО)

Слободен печат

После Барса, Гризман знае каде сака да ја заврши кариерата! (ВИДЕО)

Слободен печат